Sympozjum pt."Prahistoria północno-wschodniej Afryki - nowe idee i odkrycia"

02.07 – 05.07.2007

Grono ok. 100 naukowców z wielu krajów Europy, Ameryki Północnej i Afryki wysłucha 60 referatów na temat wyników najnowszych badań nad najstarszymi dziejami obszarów Afryki północno-wschodniej.

Prelegentami będą archeolodzy, antropolodzy, archeozoolodzy, gemorfologowie i klimatolodzy prowadzący badania na terenie Egiptu, Sudanu, Libii, Kenii, Tanzanii i Czadu. Istotną częścią konferencji będą wystąpienia archeologów polskich, którzy przedstawią m. in. rezultaty polsko-amerykańskich wykopalisk w Gebel Nabta na egipskiej Pustyni Zachodniej, poznańsko-krakowskich wykopalisk w Tell el-Farkha, w Delcie Nilu, badań zespołów poznańskich i warszawskich w rejonie 4 katarakty Nilu (Sudan) i badań poznańskich naukowców nad prehistorycznymi rytami naskalnymi w Oazie Dahla w Egipcie. Sympozjum zaszczyci swoją obecnością dr Hassan Hussein Idris, dyrektor generalny Narodowej Korporacji do spraw Starożytności i Muzeów Sudanu.

Sympozjum to jest organizowane przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu oraz Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, oddział w Poznaniu.

Zobacz www.muzarp.poznan.pl