foto

Koncert z cyklu Muzyka w dawnej Wielkopolsce

2011-03-06 ( niedziela )
19:00
Waga Miejska, Stary Rynek2, Poznań

Koncert z cyklu Muzyka w dawnej Wielkopolsce inspirowany jest zarówno okresem karnawałowym, jak i "Opisem obyczajów za panowania Augusta III" Jędrzeja Kitowicza. Wstęp wolny!

W programie nie zabraknie znanych utworów takich kompozytorów, jak Haendel czy Lully, ale słuchacze będą też mieli okazję zapoznać się z twórczością rodzimych kompozytorów m.in. Antoniego Haczewskiego, Michała Orłowskiego czy Maciej Radziwiłła.

Dodatkowo występy muzyczne przerywane będą fragmentami tekstu Jędrzeja Kitowicza w aranżacji aktora Teatru Animacji Artura Romańskiego.

Accademia dell'Arcadia to poznańska orkiestra barokowa, która upowszechnia kulturę muzyczną XVII i XVIII wieku. Orkiestra działa nieprzerwanie od 2001 roku i ma na swoim koncie liczne koncerty oraz bogatą dyskografię. Podstawowym założeniem orkiestry jest prezentowanie muzyki dawnej w szerokiej perspektywie obrzędowości, obyczajowości, teatru i historii. Koncerty mają być nie tylko przeżyciem estetycznym, ale nieść ze sobą przekaz o przeszłości.
Wstęp na koncert jest wolny!