Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Komorniki 2012

2012-07-01 ( niedziela ) – 2012-07-08 ( niedziela )
Komorniki, Wiry

1.07. g. 18 kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej, ul. Cyniowa 15

Koncert

Ian Maksin - wiolonczela (USA)

Gedymin Grubba - organy

Alina Kurczewska - prowadzenie koncertu

w programie: J. S. Bach - Preludium Es-dur BWV 552, III Suita wiolonczelowa BWV 1009, D. Buxtehude - Chorał Nun bitten wir den Heiligen

Geist BuxWV 208, G. Cassado - fragment Suity wiolonczelowej, I. Levinson

- Dwa utwory na wiolonczelę solo, J. Haydn - Koncert wiolonczelowy D-dur (wiolonczela i organy)

Ian Maksin - wiolonczelista i kompozytor, urodzony w St. Petersburgu. W wieku 17 lat wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Występował jako solista i kameralista w Europie, Azji i obu Amerykach. Brał udział w najbardziej prestiżowych festiwalach na świecie. Występuje i nagrywa jako pierwszy wiolonczelista z różnymi orkiestrami kameralnymi. Ale też występował i nagrywał z Andrea Bocellim, Stingiem, Snoop Doggiem, Glorią Estefan, Barrym Gibbem Robinsonem i wieloma innymi. Więcej na:www.ianmaksin.com.

Gedymin Grubba urodził się w 1981 roku w Gdańsku. Tam też w 2006 roku ukończył Akademię Muzyczną. Koncertuje na całym świecie jako organista, kameralista, kompozytor i dyrygent. Jest laureatem konkursów organowych i kompozytorskich. Posiada nagrania radiowe, płytowe (14 CD i 1 DVD) i telewizyjne. Więcej na: www.gedymin.org.

8.07. g. 19 kościół pw. św. Floriana w Wirach

Koncert zamykający festiwal

Krakowski Kwartet Puzonowy

Jarosław Malanowicz - organy

Alina Kurczewska - prowadzenie koncertu

w programie m.in. Anonim, Mikołaj z Krakowa, Th. Morley, O. di Lasso, F. Azzaiolo, J. Sowa, D. Speer, J. Cruger, J. Pachelbel, J. S. Bach, G. F. Haendel, J. Brahms, P. Czajkowski i in.

Krakowski Kwartet Puzonowy został założony w 2003 roku. Zespół tworzą: Paweł Cieślak - puzon tenorowy, puzon altowy, Grzegorz Pytlik - puzon tenorowy, puzon altowy, Sebastian Wieczorek - puzon tenorowy oraz Bogdan Piznal - puzon basowy

Jarosław Malanowicz urodził się w Warszawie, tam ukończył AkademięMuzyczną. Jest laureatem pierwszych nagród krajowych i międzynarodowych konkursów organowych. Artysta koncertuje w całej Europie i w Japonii. Często występuje jako kameralista z takimi wykonawcami, jak: Jadwiga Rappe, Joanna Kozłowska, Konstanty Andrzej Kulka. Współpracuje z zespołami Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, NOSPRi in. W 2006 roku otrzymał honorową odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Na koncerty wstęp wolny.

Więcej informacji o festiwalu na www.festiwal.edu.pl

Załącznik