Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, otrzymał od rady miasta wotum zaufania oraz absolutorium. To potwierdzenie że stolica Wielkopolski jest dobrze zarządzana, a jej budżet został wykonany prawidłowo.
Nasz serwis używa plików cookies. Wykorzystujemy je w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w sposób dopasowany do indywidualnych potrzeb Użytkowników. Dzięki temu możliwe jest także korzystanie z narzędzi analitycznych oraz udostępnianie funkcji mediów społecznościowych i odtwarzacza wideo.
Kliknij przycisk „Zaakceptuj lub zamknij”, by wyrazić zgodę na używanie plików cookies i przejść bezpośrednio do strony lub „Wyświetl ustawienia plików cookies”, aby zobaczyć szczegółowy opis typów plików cookies, a następnie podjąć decyzję, które z nich chcesz zaakceptować. W każdej chwili istnieje możliwość zarządzania ustawieniami plików cookies - w stopce strony umieściliśmy link do "Zmień ustawienia Cookies".
Administratorem danych osobowych użytkowników serwisu jest Prezydent Miasta Poznania z siedzibą przy placu Kolegiackim 17, 61-841 Poznań, natomiast podmiotem przetwarzającym dane jest Instytut Chemii Bioorganicznej PAN - Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) ul. Noskowskiego 12/14, 61-704 Poznań.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdują się w Polityce prywatności.
Szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób używane są pliki cookies, a także w jaki sposób można je zablokować lub usunąć, znajdziesz w Polityce cookies.
Urząd Miasta Poznania odpowiedzialny za prowadzenie Miejskiego Informatora Multimedialnego Miasta Poznania, zwraca szczególną uwagę na przestrzeganie prawa użytkowników do prywatności. Prezentowana informacja poniżej opisuje za co odpowiadają poszczególne cookies. Zarządzaj swoimi ustawieniami dotyczącymi prywatności i wybierz jakie pliki cookies chcesz zaakceptować.
Aktualności
Multimedia
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, otrzymał od rady miasta wotum zaufania oraz absolutorium. To potwierdzenie że stolica Wielkopolski jest dobrze zarządzana, a jej budżet został wykonany prawidłowo.
Poznań już po raz piąty został najlepszą w gminą w Polsce - zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii w prestiżowym rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
16 czerwca na cmentarzu Junikowo rozpoczęła się XX edycja akcji "Światełko dla Czerwca '56", organizowanej przez Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956. Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy charakter ze względu na przypadającą 70. rocznicę bohaterskiego zrywu.
18 czerwca rozpocznie się remont nawierzchni na węźle autostradowym Poznań Krzesiny (171 km A2). Wymieniona zostanie tam warstwa ścieralna nawierzchni. Aby zminimalizować wpływ prac na płynność ruchu, inwestycja została podzielona na kilka etapów, a przejazd przez węzeł przez cały okres realizacji robót będzie utrzymany dla ruchu.
Poznański Czerwiec 1956 był pierwszym zrywem robotniczym w powojennej Polsce. W międzynarodowych obchodach 70. rocznicy tych wydarzeń w stolicy Wielkopolski weźmie udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki wraz z zaproszonymi prezydentami innych państw. Jak zwykle kwiaty pod pomnikiem na Placu Adama Mickiewicza złoży również Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Na granicy miasta powstanie komfortowa droga rowerowa, a pobliski odcinek ul. Świętowidzkiej zyska m.in. nową nawierzchnię i chodnik. Rozpoczynają się przygotowania do inwestycji, dlatego na poniedziałek, 22 czerwca planowane jest wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu.
Ruszają przygotowania do kolejnego cyklu kulturalno-edukacyjnego dla starszych mieszkańców stolicy Wielkopolski: Senioralni. Poznań 2026. W tegorocznej edycji w centrum wydarzeń ponownie będzie zdrowie. Każdy, kto chce włączyć się w organizację wydarzenia, może skontaktować się z CIS.
Minęła połowa czerwcowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2026. Mieszkanki i mieszkańcy Poznania od ponad dwóch tygodni aktywnie zbierają kilometry dla swojego miasta, pokazując, że rower jest nie tylko środkiem transportu, ale także sposobem na budowanie aktywnej i zintegrowanej społeczności.
Kończy się nabór na kolejną edycję Programu Staży Studenckich. Do 15 czerwca można wysyłać zgłoszenia. Na chętnych czeka ponad 100 miejsc. Staże potrwają cztery miesiące.
Rada Miasta Poznania zaprasza na otwarte spotkanie z mieszkańcami Rataj i Żegrza, które odbędzie się w środę, 17 czerwca, o godz. 18:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 19 na os. Stare Żegrze 1. Radni rozmawiać będą z przedstawicielami lokalnych społeczności na temat bezpieczeństwa, kultury, oświaty, transportu publicznego, zieleni i ochrony środowiska.