Weekend w Poznaniu

W najbliższy weekend nikt w stolicy WIelkopolski nie będzie się nudził. W piątek dla mieszkańców przygotowano spektakle i spacery po poznańskich fortach. W sobotę rusza kolejna odsłona cyklu "Senioralni. Poznań", a dzięki targom Smaki Regionów będzie można wybrać się w kulinarną podróż po Polsce. W niedzielę zaś na miłośników jazzu czeka koncert w ramach Urbanator Days.

Seniorzy przejęli Poznań

Ruszyła kolejna odsłona cyklu "Senioralni. Poznań".  Na uczestników czeka ponad 200 wydarzeń. W sobotę "Senioralnych" oficjalnie otworzył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta, który przekazał poznańskim seniorom klucze do bram stolicy Wielkopolski.

Najlepsi inwestorzy nagrodzeni

Po raz czwarty przyznano nagrodę Prezydenta Miasta Poznania w dziedzinie budownictwa: Architectus civitatis nostrae - Budowniczy naszego miasta. W tej edycji konkursu uhonorowano spółkę Skanska za budynek D w kompleksie biurowców Nowy Rynek oraz OKRE Development za Rynek Wildecki 3 i Saperską 30.

Ostatni weekend z liniami turystycznymi

Najbliższy weekend będzie ostatnim, kiedy będzie można pojechać na przejażdżkę historycznymi tramwajami i autobusami. Na pożegnanie przygotowane zostały wyjątkowe atrakcje - w niedzielę będzie można wybrać się w podróż m.in. tramwajem Heidelberg z serii KSW oraz autobusem San H100A. Na pasażerów czekają także słodkie niespodzianki.

Linia nr 98 - zmiany w komunikacji w weekend

W związku z przygotowaniami do wydłużenia linii nr 98 do placu Cyryla Ratajskiego, w sobotę i niedzielę (24 i 25 września) prowadzone będą prace torowe na placu Wielkopolskim. Tym samym nastąpią zmiany w organizacji ruchu na linii numer 98.

Nowym chodnikiem do przedszkola

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę chodnika, dzięki któremu łatwiej i wygodniej będzie można dojść do Przedszkola nr 188 przy ul. Błogosławionej Poznańskiej Piątki.

Ostatnia szansa na przejażdżkę Maltanką w tym roku

Przed nami ostatni weekend września, a to oznacza, że zbliża się koniec funkcjonowania Kolejki Parkowej Maltanka w sezonie 2022. Na przejażdżkę wąskotorówką będzie można wybrać się jeszcze w najbliższą sobotę i niedzielę, a od poniedziałku, 26 września kolejka będzie nieczynna.

Wiemy, kiedy tramwaje przejadą przez centrum

Wszystkie prace na ul. Św. Marcin zakończą się do połowy 2023 r. Wtedy możliwy będzie powrót regularnych kursów tramwajowych na odcinek między rondem Kaponiera a ul. Podgórną. Pozostałe roboty w centrum potrwają najpóźniej do końca przyszłego roku.

Edukują dzieci o dzikach

Pracownicy Zakładu Lasów Poznańskich rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych dotyczących obecności dzików w mieście. Do współpracy zaproszone są szkoły, przedszkola, spółdzielnie mieszkaniowe oraz inne podmioty, które chcą podnieść swoją wiedzę przyrodniczą.

Miasto rozpoczęło wypłaty dodatku węglowego

Pierwsi poznaniacy otrzymali już dodatek węglowy. W czwartek przekazano świadczenia dla 1,9 tys. gospodarstw domowych na kwotę 5,7 mln zł. Kolejne wypłaty planowane są na dzisiaj. Miasto Poznań otrzymało na ten cel 17,5 mln zł rządowej dotacji. Potrzeby są jednak znacznie większe.

Ławki dla matek karmiących

W poznańskich parkach pojawiło się już 15 ławek z przewijakami dla matek karmiących, w trakcie montowania są kolejne 4. Wszystkie znajdują się w miejscach, w których rodzice i dzieci mają zapewnioną prywatność oraz komfort.

Trwają zapisy do City Trail Poznań

8 października startuje dziesiąta edycja ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych. Na przestrzeni 6 miesięcy odbędzie się w Poznaniu 5 biegów na dystansie 5 km: 8 października, 5 listopada, 17 grudnia, 21 stycznia oraz 4 marca.

Na Strzeszynie także rowerem do szkoły

Droga rowerowa na ul. Literackiej zostanie wydłużona. Dzięki temu będzie można bezpieczniej i łatwiej dojechać do szkoły, sklepów, czy też pobliskiego przystanku kolejowego. Zarząd Dróg Miejskich przekazał już wykonawcy teren pod budowę. Jest to realizacja jednego z projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wagon KSW Heidelberg powraca na poznańskie torowiska

Ostatni weekend funkcjonowania linii turystycznych zapowiada się sensacyjnie. W niedzielę na linię 0 wyjedzie długo oczekiwany, historyczny wagon silnikowy Heidelberg z serii KSW. Pojazd właśnie wrócił z Krakowa, gdzie został odbudowany i przywrócony do ruchu.

Poznań Design Festiwal

Wystawy, warsztaty, projekcie filmowe, wykłady i dyskusje - wszystko to czeka na poznanianki i poznaniaków podczas Poznań Design Festiwal. Wydarzenie potrwa od 23 września do 1 października pod hasłem "Dobrostan". Wstęp bezpłatny.

Zagrać każdy może

Na dziedzińcu urzędu miasta przy placu Kolegiackim stanął niecodzienny przedmiot. Zewnętrzny fortepian przez kolejny tydzień zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w grze na klawiszach. 

Wszystkie smaki prowadzą do Poznania

Podhalańskie oscypki, bałtyckie ryby, podlaskie kartacze czy poznańskie rogale.  Przysmaki z różnych zakątków Polski będzie można degustować podczas targów Smaki Regionów 24-26 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Strona 1 2 828