Jezdnie z nową nawierzchnią
 

Ulicą Warszawską, gen. Maczka, Wołczyńską, czy też Inowrocławską można przejechać w o wiele bardziej komfortowych warunkach. W 2020 roku Zarząd Dróg Miejskich wyremontował nawierzchnie jezdni na długości ponad 21 kilometrów o łącznej powierzchni ponad 108 tysięcy metrów kwadratowych. 

Szczepienia - jak się rejestrować i zgłaszać [AKTUALIZACJA]
 

15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Seniorzy mogą zarejestrować się na trzy sposoby. Najprościej jest zadzwonić na infolinię lub do punktu szczepień, można też zarezerwować termin online. Pozostali dorośli będą mogli od najbliższego piątku zgłosić chęć przyjęcia szczepionki.

Ograniczenia w sposobie ogrzewania
 

W niedzielę, 17 stycznia odnotowano przekroczenie stężenia pyłów drobnych PM10. Oznacza to, że osoby posiadające w domach bardziej ekologiczne źródła ciepła nie mogą palić w kominkach opalanych drewnem, piecach kaflowych i kotłach węglowych, nie spełniających wymogów Ekoprojektu. Zakaz obowiązuje w poniedziałek, 18 stycznia.

Rejestracja na szczepienia w Poznaniu
 

Wystarczyło pół dnia, by Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych - jedna z największych przychodni w mieście - wyczerpała kalendarz terminów rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 do końca marca. Limit przyznanych dawek wynosi tylko 30 na tydzień. 

Poznańskie szkoły przygotowane na przyjęcie dzieci
 

Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, w poniedziałek, 18 stycznia do szkół podstawowych i specjalnych wrócą najmłodsze dzieci z klas 1-3 (ich starsi koledzy będą kontynuować naukę zdalną). Lekcje, tak jak wcześniej, będą odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Poznańskie placówki organizacyjnie są przygotowane na przyjęcie maluchów. 

Siła w nas - działamy!
 

"Siła w nas" to wspólna inicjatywa miejskich instytucji kultury, która ma na celu zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób funkcjonuje kultura w czasach pandemii. Dodatkowym aspektem jest dodanie otuchy mieszkankom i mieszkańcom Poznania.

Jak załatwić sprawy w urzędzie - najważniejsze informacje
 

W wyniku pandemii koronawirusa zmianie uległa organizacja obsługi klienta w siedzibach Urzędu Miasta Poznania. W większości przypadków osobista wizyta w urzędzie jest możliwa wyłącznie po uprzedniej rezerwacji miejsca. Jednocześnie przypominamy, że wiele spraw można załatwić online.

Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii
 

Wzrost zachorowań na COVID-19 i niepewna sytuacja z tego wynikająca może budzić duży niepokój. Poznanianki i poznaniacy potrzebujący konsultacji psychologicznej w tym trudnym czasie mogą z niej skorzystać bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Udostępniamy numery telefonów i adresy mailowe specjalistów gotowych udzielić pomocy. [Database of persons ready to provide psychological support - on a remote basis and free of charge for people in crisis arising from coronavirus pandemic].

Zmiany w komunikacji po feriach
 

W związku z decyzją rządu o przywróceniu nauki stacjonarnej w szkołach podstawowych (w klasach od 1 do 3) od poniedziałku (18 stycznia) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w rejonach szkół podstawowych.

Zmiany organizacji ruchu na Winogradach
 

Za kilka miesięcy uruchomiona zostanie część trasy na Naramowice. Tramwaj będzie dojeżdżać do przystanku przy ul. Włodarskiej. Obecnie konieczne jest zamknięcie przejazdu w ciągu ulic Włodarskiej i Ziarnistej. W tym samym czasie nastąpi zamiana jezdni, po której poruszają się samochody, na ul. Serbskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Naramowicką. Obie zmiany organizacji ruchu wprowadzone zostaną w nocy z 15 na 16 stycznia.

Pierwsza poznanianka urodzona w 2021 roku
 

Pierwsza poznanianka, która urodziła się w 2021 roku, ma na imię Nina. Wróciła już razem ze swoją mamą do domu, a w czwartek, 14 stycznia, otrzymała również upominek i list gratulacyjny od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. 

Spacer po dnie Jeziora Maltańskiego
 

Jak wygląda poznańska Malta po spuszczeniu z niej wody? Osoby, które chcą się o tym przekonać, mogą wybrać się w wirtualny spacer po dnie jeziora. Obecnie akwen jest w trakcie czyszczenia. Ponowne napełnianie zbiornika zaplanowano na koniec pierwszego kwartału.

Stypendia dla studentów z Białorusi
 

Studenci poznańskich uczelni pochodzący z Białorusi otrzymają w tym roku stypendia ufundowane przez samorządy. Ze wsparcia skorzysta 55 osób. Urząd miasta, starostwo powiatowe i urząd marszałkowski przeznaczą na ten cel łącznie blisko 500 tys. zł.

Magiczny dywan online
 

Niezwykłe postaci i bardzo stara wyspa pełna opowieści - to wszystko przygotowała dla najmłodszych Brama Poznania w ramach cyklu Magiczny Dywan.  Tym razem bezpłatne zajęcia odbędą się online, a ich uczestnicy zaczarują swoje domowe dywany, dywaniki, kocyki, poduszki i wyruszą w niezwykłą przygodę. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 17 stycznia.

W poniedziałek zamknięcie części ul. św. Wawrzyńca
 

W grudniu rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową około kilometrowego przedłużenia ul. św. Wawrzyńca na Jeżycach, Nowa droga powstanie od skrzyżowania z ul. Niestachowską i Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Kościelną. Od przyszłego tygodnia wykonawca będzie prowadził  prace, które wymagają zmiany organizacji ruchu. Cała inwestycja zakończy się w 2021 roku.

Strona 1 2 686