Rusza Chwiałka Volley 2021

W najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie się początek siatkarskiego sezonu plażowego. Dwudniowa impreza 15 - 16 maja przyciągnie do stolicy Wielkopolski utytułowanych zawodników i zawodniczki. Zawody będą mogły odbyć się z udziałem publiczności. 

Rekrutacja do liceów, techników i szkół branżowych I stopnia

W poniedziałek, 17 maja rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Na złożenie wniosku wraz z potrzebnymi dokumentami uczniowie mają czas do 21 czerwca. W przypadku szkół lub klas dwujęzycznych i sportowych, a także oddziałów międzynarodowych, wstępnych czy przygotowania wojskowego termin jest krótszy i trwa do końca miesiąca. Nabór jest prowadzony wspólnie z Powiatem Poznańskim. 

Narodowy Spis Powszechny obowiązkowy także dla cudzoziemców

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W tym roku badanie odbędzie się głównie przez internet. Udział w nim jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców Polski, również dla obcokrajowców. Osoby nieposługujące się językiem polskim mogą wypełnić formularz spisowy po angielsku, ukraińsku lub rosyjsku.
[The 2021 National Census of Population and Housing is underway. This year, the survey will be conducted mainly online. Participation is mandatory for all residents of Poland, including foreigners. Those who do not speak Polish may complete the census form in English, Ukrainian or Russian.]

Poznań z najlepszym prezydentem

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zajął pierwsze miejsce i został najlepszym włodarzem dużego miasta w prestiżowym ogólnopolskim rankingu "Perły samorządu" - razem z Wojciechem Szczurkiem, prezydentem Gdyni. Miasto Poznań zajęło trzecie miejsce wśród gmin swojej kategorii.

Senioralne pogaduszki

Pandemia to bardzo wymagający czas dla wszystkich, a zwłaszcza dla seniorów. W tym niełatwym okresie niezwykle ważna okazać się może zwykła rozmowa z drugą osobą. Dlatego Miasto Poznań uruchamia nowy projekt: "Senioralne pogaduszki".

Zbliżają się Poznańskie Dni Rodziny [AKTUALIZACJA]

Koncerty, spektakle, webinary, warsztaty - to tylko część atrakcji, jakie czekają na poznanianki i poznaniaków w każdym wieku podczas dziewiątej edycji Poznańskich Dni Rodziny. W tym roku wydarzenia odbywać się będą online oraz w formie spotkań na żywo, z zachowaniem obowiązujących limitów i obostrzeń. Inauguracja imprezy już 15 maja.

PBO 2022: Czekamy na pomysły mieszkańców

Rozpoczęło się składanie projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Podobnie jak w poprzednich latach można zgłaszać pomysły o charakterze rejonowym albo ogólnomiejskim, w tym w ramach Zielonego Budżetu. Czas na to jest do 31 maja. Tym razem do wydania będą aż 22 mln zł - czyli o milion więcej niż rok temu.

Kultura zakwitnie na peryferiach

Dancing FairPlayce, Lato z Estradą, cykl wydarzeń na Strzeszynie - tegoroczne lato w Poznaniu nie będzie nudne! Miasto stawia na wydarzenia kulturalne, które odbywać się będą nie tylko w centrum, ale również na peryferyjnych osiedlach.

Szczepienia - jak się rejestrować i zgłaszać [AKTUALIZACJA]

15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Seniorzy mogą zarejestrować się na trzy sposoby. Najprościej jest zadzwonić na infolinię lub do punktu szczepień, można też zarezerwować termin online. Pozostali dorośli będą mogli od najbliższego piątku zgłosić chęć przyjęcia szczepionki.

Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii

Wzrost zachorowań na COVID-19 i niepewna sytuacja z tego wynikająca może budzić duży niepokój. Poznanianki i poznaniacy potrzebujący konsultacji psychologicznej w tym trudnym czasie mogą z niej skorzystać bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Udostępniamy numery telefonów i adresy mailowe specjalistów gotowych udzielić pomocy. [Database of persons ready to provide psychological support - on a remote basis and free of charge for people in crisis arising from coronavirus pandemic].

Zmiana organizacji ruchu na Naramowicach

W nocy z 14 na 15 maja rozpocznie się kolejny etap budowy trasy tramwajowej na Naramowice obejmujący ul. Łużycką. Jednocześnie, by utrudnienia były mniej dotkliwe dla mieszkańców, uruchomiona już zostanie część tzw. ul. Nowej Naramowickiej. 

Miasto patrzy na południe

Wiadukt przy ul. Gołężyckiej będzie gotowy w tym roku. W najbliższych latach przebudowana zostanie ul. Ożarowska, która skróci dojazd z Głuszyny. Wspólnie z PKP PLK Miasto chce również poprawić przejazd na ul. Starołęckiej. Ma tam powstać tunel pod torami. To najważniejsze działania, które wpłyną na poprawę komunikacji w południowej części Poznania.

Poznańskie żłobki przed modernizacją

Na lato tego roku zaplanowano prace modernizacyjne w trzech poznańskich żłobkach: Balbince na os. Bolesława Śmiałego, Żurawince przy ul. Żurawinowej i Stokrotce przy al. Wielkopolskiej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni ich wykonawcę.

Strona 1 2 710