PBO 2023 rozstrzygnięte

Zajęcia sportowe dla dzieci i starszych, więcej zieleni na osiedlach, czy wydarzenia kulturalne - znamy już wyniki Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. W środę ogłoszono listę 31 zwycięskich projektów.

Rozświetlony lampkami tramwaj w Poznaniu

Wyjątkowy, ozdobiony tysiącami lampek tramwaj, znów wyrusza na trasę. Od czwartku, 1 grudnia, będzie wozić pasażerów podróżujących linią 24. Połączy ona  miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie.

5 kroków do adopcji pupila

Przygarnięcie psa lub kota to poważna decyzja, którą należy podejmować rozważnie. Zwierzęta nie są dobrym pomysłem jako np. nieprzemyślany prezent dla dziecka. Jak wygląda proces adopcji w poznańskim schronisku, gdy się na nią zdecydujemy z pełną świadomością?

Jak nie szkodzić środowisku zimą

Zima to trudny czas dla ludzi i zwierząt, ale także dla roślinności, zwłaszcza tej przyulicznej. Problemem nie są wcale niskie temperatury, lecz sól wykorzystywana do zapobiegania śliskości na jezdniach i chodnikach.

Nowe sieci i instalacje pod płytą Starego Rynku

Ścisłe centrum miasta przechodzi przemianę. Aktualnie wykonawca koncentruje się na pracach ziemnych. W przyszłym roku starorynkową płytę pokryje równa nawierzchnia, a budynki ozdobi spójne oświetlenie, podkreślające wyjątkowy klimat tego miejsca.

Grudzień w Bibliotece Raczyńskich

Wielkimi krokami zbliża się ostatni miesiąc roku z mnóstwem świątecznych atrakcji. Zanim jednak nastąpi dzielenie się opłatkiem czy śpiewanie kolęd, Biblioteka Raczyńskich zaprasza na grudniowe wydarzenia. W planach m.in. koncert, spotkania z ciekawymi ludźmi czy tradycyjne zwiedzanie gmachu.

Koncert dla seniorek i seniorów

Prezydent Poznania zaprasza seniorki i seniorów mieszkających w stolicy Wielkopolski oraz posiadających "Poznańską Złotą Kartę" na koncert Filharmonii Poznańskiej "Viva Sibelius". Od czwartku, 1 grudnia, można rezerwować darmowe wejściówki.

20 przegubowych mercedesów w Poznaniu

Autobusy Mercedes-Benz Conecto G znajdą się we flocie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Przewoźnik oraz EvoBus Polska podpisały umowę na dostawę 15 niskopodłogowych, przegubowych autobusów miejskich z napędem konwencjonalnym. MPK skorzysta też z prawa opcji i kupi kolejnych 5 takich pojazdów.

Razem dla odbudowy Kijowa

Poznań znalazł się w gronie najważniejszych europejskich miast takich jak Paryż, Rzym, Helsinki, Bruksela, Berlin czy Wilno, które podpisały memorandum o współpracy i wsparciu odbudowy aglomeracji Kijowa.

Rozpoczęcie prac przy pl. Wolności

Południowa nitka jezdni placu Wolności, którą poprowadzona jest trasa tramwajowa, zostanie gruntownie przebudowana w ramach Programu Centrum. Pierwsze prace rozpoczną się 5 grudnia (poniedziałek). Po przebudowie będą tu rosły dwa szpalery drzew, przesunięte zostanie torowisko tramwajowe, a przestrzeń dla pieszych i rowerzystów pokryje kamienna nawierzchnia.

Przerwa w dostawie prądu po stronie Plewisk

Wykonawca prac na budowie węzła transportowego Grunwaldzka przystąpi 29 listopada (wtorek) oraz 1 grudnia (czwartek) do robót, podczas których wystąpią przerwy w dostawie prądu. Wyłączenia wynikają z konieczności przebudowy sieci elektroenergetycznych po stronie Plewisk.

Poznań i UNICEF - razem dla dzieci

Lepszy sprzęt dla poznańskich szkół, przedszkoli i żłobków, wydarzenia integracyjne, świetlice dla dzieci, sprawniejsze wsparcie dla osób zagrożonych przemocą i działania na rzecz młodzieży - to tylko część projektów, które Poznań realizuje razem z UNICEF. Miasto otrzymało na ten cel niemal 33 miliony złotych z budżetu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci.

Rynek Rozmaitości Jeżyckich

80 wystawców, w tym 18 restauracji, a także koncerty i spektakle - takie atrakcje będą czekać na mieszkańców Jeżyc. Już 3 grudnia rozpocznie się świąteczny jarmark Rynek Rozmaitości Jeżyckich. Wstęp wolny.

Startują kolejne lokalizacje Betlejem Poznańskiego

Już 3 grudnia tradycyjne jarmarki świąteczne rozpoczną się na placu Kolegiackim i rynku Łazarskim. W weekend otwarcia dla mieszkańców i turystów przygotowano szereg atrakcji - pokaz rzeźbienia w lodzie, występy artystów, targ sztuki czy nietypowe wykonanie kolędy "Cicha noc". W niedzielę przed urzędem miasta Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania oficjalnie rozświetli miejską choinkę.

Poznańskie szpitale wśród najlepszych

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu znalazł się w gronie 10 najlepszych w Polsce szpitali, wyróżnionych w VII edycji "Liderów Zarządzania. Najlepiej Zarządzane Szpitale Publiczne". W tegorocznej edycji oceniano łącznie 317 szpitali.

Łącznik pieszy i rowerowy przy ul. Lechickiej

Droga dla pieszych i rowerzystów połączyła dwie ulice na pograniczu Winograd i Naramowic  - Abrahama i Lechicką.Ułatwia ona dojście i dojazd w kierunku ul. Murawa, mostu Lecha i Wartostrady oraz węzła drogowego Lechicka/Naramowicka. Projekt powstał w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Strona 1 2 844