Znamy laureata nagrody im. Jana Baptysty Quadro
 

W Poznaniu po raz 22. przyznano nagrodę im. Jana Baptysty Quadro. Statuetka trafiła do pracowni CDF Architekci za projekt odtworzenia kamienicy "Żelazko" przy ulicy Ogrodowej 19. Jurorzy docenili przywrócenie niezwykle charakterystycznego ukształtowania narożnika śródmiejskiej zabudowy oraz podniesienie standardu tej części miasta. Kapituła przyznała także wyróżnienie honorowe. Otrzymała je Pracownia Architektoniczna Insomia za projekt budynków mieszkalnych "Nowy Strzeszyn". 

Coraz bliżej budowy zbiornika retencyjnego na osiedlu Kiekrz
 

Na osiedlu Kiekrz powstanie zbiornik retencyjny, który będzie gromadził deszczówkę i wody roztopowe z terenu całego osiedla. Podpisano umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą - spółką WUPRINŻ, która zajmie się zadaniem w trybie "projektuj i buduj". Oznacza to, że opracuje dokumentację techniczną, a później wybuduje zbiornik wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Wracają "Zakupy dla seniorów"
 

Miasto Poznań razem z Caritas Archidiecezji Poznańskiej ponownie uruchamia usługę "Zakupy dla seniorów". To wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami mieszkających w Poznaniu. Pomoc obejmowała będzie kupowanie najpotrzebniejszych leków, żywności oraz środków czystości.

Wsparcie szpitala im. J. Strusia
 

Pracownicy szpitala zakaźnego w Poznaniu od wiosny nie ustają w niesieniu pomocy i działają na pierwszym froncie walki z pandemią. Sytuacja w placówce jest stabilna, ale pojawiają się nowe potrzeby. 

Światełko dla Czerwca '56
 

Rozpoczęła się akcja edukacyjna "Światełko dla Czerwca '56". Jej celem jest pielęgnowanie pamięci o osobach związanych z historią poznańskiego powstania. Tegoroczną edycję zainaugurowano przy grobie prof. Jana Sandorskiego, który znajduje się na cmentarzu parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej na Naramowicach.

Jak załatwić sprawy w urzędzie - najważniejsze informacje
 

W wyniku pandemii koronawirusa zmianie uległa organizacja obsługi klienta w siedzibach Urzędu Miasta Poznania. W większości przypadków osobista wizyta w urzędzie jest możliwa wyłącznie po uprzedniej rezerwacji miejsca. Jednocześnie przypominamy, że wiele spraw można załatwić online.

Zimowe staże studenckie w urzędzie miasta
 

Trwa nabór na zimową edycję płatnych staży studenckich. Na chętnych czeka 59 miejsc w Urzędzie Miasta Poznania, 10 miejsc w Poznańskim Centrum Świadczeń oraz 2 miejsca w Zarządzie Geodezji Katastru Miejskiego GEOPOZ. CV należy składać do 1 listopada. 

Testy na koronawirusa przy stadionie
 

Dzięki staraniom wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Wojsk Obrony Terytorialnej, a także dzięki zaangażowaniu Miasta Poznań i Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu, dwa punkty pobrań wymazów przy Stadionie Miejskim w Poznaniu zostały uruchomione już w sobotę. Z punktów skorzystali pierwsi pacjenci. Dwa kolejne punkty zostały w sobotę otwarte przy ul. Słowiańskiej i Obornickiej.

Koronawirus - nowe ograniczenia
 

Od najbliższej soboty, 24 października, w całej Polsce - także w Poznaniu - obowiązywać będą nowe obostrzenia. Zapowiedział je premier podczas piątkowej konferencji prasowej. Restauracje i bary będą mogły przygotowywać jedzenie tylko na wynos, a dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. 

Zamknięcie wiaduktu na ul. Kurlandzkiej
 

Ze względów bezpieczeństwa wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej zostanie wyłączony z użytkowania 3 listopada. Jego stan techniczny nie pozwala na dalszą eksploatację. Choć wszystko jest gotowe do rozpoczęcia przebudowy obiektu, to jednak nie ma pewności, kiedy to nastąpi. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie uchylił bowiem postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu w związku z odwołaniami mieszkańców.

Wzmocniona komunikacja przy cmentarzach
 

Już w najbliższy weekend wprowadzone zostaną wzmocnienia komunikacji publicznej umożliwiające dojazd do nekropolii poznańskich. W trosce o wspólne bezpieczeństwo zachęcamy do rozkładania w czasie zaplanowanych odwiedzin grobów swoich bliskich oraz unikania dużych skupisk ludzi. 

Poznań pamięta o Powstaniu Węgierskim
 

Dokładnie 64 lata temu - 23 października 1956 roku - Węgrzy wyszli na ulice, aby przeciwstawić się reżimowi komunistycznemu, a także wyrazić swoją solidarność z Polakami. W rocznicę wybuchu Powstania Węgierskiego władze Poznania złożyły kwiaty w kilku punktach miasta.

Remont nawierzchni ul. Krzywoustego
 

We wtorek (27 października) rozpoczyna się remont nawierzchni na ul. Krzywoustego na jezdni wyjazdowej z Poznania (na wysokości zjazdów do Kinepolis). Z uwagi na duże natężenie ruchu oraz zmienne warunki pogodowe, prace mogą potrwać do 30 listopada. 

PBO - głosowanie czas zacząć!
 

Do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 zakwalifikowało się 175 projektów. Wszystkie mają już nadane swoje numery. Głosowanie rozpocznie się jutro, 23 października, a zakończy 20 listopada. W tym roku do rozdysponowania jest 21 mln zł. 

Lech Poznań wraca do Ligi Europy
 

Reprezentacyjna ulica naszego miasta jest już gotowa na pierwszy mecz Lecha w fazie grupowej Ligi Europy. Z okazji tego meczu na latarniach przy ul. Św. Marcin pojawiły się biało-niebieskie flagi z herbem Lecha oraz logiem UEFA Europa League. Dzisiaj, o godz. 18:55, Lech Poznań zainauguruje tegoroczne rozgrywki grupowe w europejskich pucharach meczem z Benficą Lizbona. 

Strona 1 2 667