Aplikacje wykorzystujące dane poznan.pl

Smart City Poznań

Aplikacja zapewnia dostęp do aktualnych powiadomień w zakresie prac drogowych, awarii, zmian w komunikacji miejskiej i innych. Dzięki Smart City Poznań zgłosisz inicjatywy takie jak wydarzenia kulturalno-społeczne czy sprawy, którymi powinny zająć się służby miejskie. Aplikacja umożliwa udział w ankietach i sondażach, w tematach ważnych spraw dla Twojego osiedla.

Kroniki C-19

Aplikacja jest kroniką czasów pandemii. Użytkownik może posłuchać poruszających opowieści i nagrać własne refleksje. Użytkownik aplikacji może także przekazać podziękowania dla medyków, szpitali, osób wspierających. Wybrane treści są dostępne dla osób niesłyszących w formie napisów. Nawigacja jest także dostosowana do standardu czytników ekranów dla osób niewidomych. Aplikacja powstała na zlecenie Miasta Poznania w ramach projektu Healthy Boost finansowanego z Programu Interreg Regionu Morza Bałtyckiego.

Wywozik Poznań

Wywozik Poznań to bezpłatna aplikacja zapewniająca dostęp do informacji o gospodarce odpadami.

EBOK Aquanet S.A.

Aplikacja EBOK Aquanet S.A. pozwala podać stan wodomierza za pomocą zdjęcia, opłacić faktury bez prowizji, kontrolować zużycie wody oraz kontaktować się z Działem Obsługi Klienta. Aplikacja jest bezpłatna.

Interwencje

Aplikacja mobilna Urzędu Miasta Poznania, zintegrowana z wykorzystywanym od kilku lat internetowym systemem zgłaszania interwencji do służb miejskich oraz instytucji związanych z Poznaniem.

Zobacz także:

SmartZOO - Poznań

SmartZOO jest aplikacją dostarczającą pomocnych informacji gościom poznańskiego Nowego Zoo. Funkcje aplikacji m.in.: interaktywna mapa Zoo z możliwością śledzenie własnego położenia oraz odnajdowania wybiegów zwierząt na terenie Zoo, wyznaczanie trasy prowadzącej do wybranych atrakcji w Zoo.

Zobacz także:

Czysty Fyrtel

Aplikacja "Czysty Fyrtel" składa się z pytań mających na celu wyrażenie opinii na temat czystości posiadanych przez ZKZL lokali. W aplikacji mieszkańcy oceniają pracę dozorców. Ocena trafia do pracowników ZKZL, dzięki czemu mogą reagować oni na wszelkie zaniedbania.

Zobacz także:

myMPK

Aplikacja, która informuje o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Aplikacja działa w oparciu o system Voice Assistant, co oznacza, że może być wykorzystywana przez osoby niewidome i niedowidzące. Aplikacja posiada również przycisk szybkiego łączenia z Biurem Poznań Kontakt, które służy pomocą w zakresie szeroko rozumianej informacji pasażerskiej.

Czynaczas

Czynaczas to aplikacja pokazująca autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej na mapie w czasie rzeczywistym na podstawie sygnału GPS. Czynaczas wylicza również opóźnienie każdego autobusu i tramwaju oraz pozycję na jego trasie. W aplikacji można sprawdzić wyposażenie pojazdu, w tym czy autobus lub tramwaj posiada biletomat, klimatyzację, ładowarki USB. Aplikacja informuje też o utrudnieniach na trasie autobusów czy tramwajów. Czynaczas działa jako strona internetowa, dzięki czemu nie wymaga instalacji.

Bimba

Aplikacja Bimba wyświetla aktualne czasy odjazdów autobusów oraz tramwajów komunikacji miejskiej w Poznaniu.

Zobacz także:

NaviParking

Bezpłatna aplikacja do parkowania pomoże znaleźć najtańszy bezpieczny parking w pobliżu. Aplikacja parkingowa jest zintegrowana z nawigacją, by zapewnić prosty i dogodny dojazd do wybranego parkingu. W ostatnim czasie w aplikacji NaviParking zostały udostępnione dane miejskie o parkingach wraz z informacją o dostępności miejsc parkingowych w czasie rzeczywistym.

take&drive

Aplikacja łączy nowoczesną mobilność współdzieloną z komunikacją miejską. Lokalizuje położenie i wskazuje najbliższe auta, skutery, rowery i hulajnogi na minuty oraz prezentuje godzinę przyjazdu komunikacji miejskiej do najbliżeszego przystanku. Aplikacja posiada też funkcję: planer podróży, który łączy komunikację miejską z pojazdami na minuty.

BusLive - lokalizator autobusów i tramwajów

Aplikacja zbiera najprzydatniejsze narzędzia do poruszania się publicznym transportem.

Tram Monitor

Aplikacja służy do monitorowania pozycji i czasu odjazdu poznańskich pojazdów komunikacji miejskiej. Wystarczy uruchomić aplikację i wyszukać dany przystanek. Najczęściej używane linie można dodać do ulubionych przesuwając palcem w lewo na ulubionej linii. Zapamiętane linie z ich aktualnymi czasami odjazdów (bazującymi na pozycji pojazdu pobranej z systemu GPS) można szybko wyświetlić na widgecie.

Zobacz także:

Kiedy pojadę - PEKA

Aplikacja informuje o dokładnym czasie odjazdu autobusu czy tramwaju. Dane pochodzą m.in. z systemu ITS montowanego m.in. w pojazdach MPK czy na przystankach i aktualizowane są na bieżąco z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drodze.

Zobacz także:

BusCheck

Aplikacja umożliwia użytkownikom sprawdzenie lokalizacji autobusów, tramwajów i przystanków na mapie.

Funkcjonalność m.in.:
- Powiadomienia o zmianie lokalizacji śledzonego pojazdu
- Harmonogramy dla pojazdów i przystanków
- Szacowany czas przybycia na podstawie odległości od przystanku

BusCheck jest dostępny w 5 językach.

Zobacz także:

Moovit

Aplikacja Moovit łączy w sobie mobilność miejską i przejazdy transportem zbiorowym. Moovit poprowadzi użytkownika z punktu A do punktu B w najbardziej optymalny sposób. Zapewnia łatwy dostęp do rozkładów jazdy pociągów i autobusów, map czy czasów przyjazdu pojazdów w czasie rzeczywistym, tak aby mieć pewność co do bezbłędności zaplanowanej trasy. Aplikacja wyświetlaj ważne komunikaty o zmianach w funkcjonowaniu czy zakłóceniach w przebiegu ulubionych linii.

Kiedy Pojadę

Aplikacja prezentuje przyjazdy autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej w czasie rzeczywistym. Głównym celem jest udostępnienie informacji o przyjazdach w formie prostego w obsłudze interfejsu, ze szczególnym uwzględnieniem komfortu użytkowania na urządzeniach mobilnych. Obsługiwane miasta: Białystok, Poznań, Wrocław, Zielona Góra. Wspierane języki: polski, angielski, rosyjski, ukraiński.

Mobilny Poznań

Aplikacja zawiera monitor rozkładu jazdy wraz z wyszukiwarką przystanków i wizualizacją ich na mapie, interaktywną mapę biletomatów i parkomatów. Całość uzupełniono o aktualności i zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz imprez.

Zobacz także:

News & Events Poznań

Interesuje Cię co ciekawego działo się ostatnio w Poznaniu? Nie chcesz przegapić miejskich imprez i wydarzeń? News & Events Poznań to mobilne źródło informacji o najnowszych aktualnościach i nadchodzących wydarzeniach w mieście Poznań. Aplikacja jest darmowa.

Zobacz także:

Poznań news

Aplikacja prezentująca informacje z kanałów RSS pochodzących z poznańskich serwisów. Po kliknięciu otwiera się strona z oryginalnym artykułem.

Zobacz także:

Poznań Maraton

Aplikacja umożliwia zapisanie się na biegi przez telefon, szybki dostęp do aktualności, regulaminu, mapy oraz profilu trasy imprez. Uprzyjemnia przygotowania do zawodów podając odpowiedzi na najczęściej zadawane przez uczestników biegów pytania oraz udostępnia plany treningowe dla biegaczy na różnym poziomie zaawansowania.

Aplikacja to także duże ułatwienie dla mieszkańców Miasta Poznania, którzy posiadając przy sobie mapę trasy, mogą z łatwością poruszać się po mieście omijając zamknięte ulice.

Zobacz także:

Adresy Poznania

Aplikacja zawiera bazę ponad dwóch tysiący ulic i prawie 60 tysięcy adresów Miasta Poznań. Umożliwia znalezienie konkretnego adresu, wszystkich adresy dla wybranej ulicy lub w pobliżu lokalizacji wskazanej na mapie.

Zobacz także:

Piękne Kościoły w Poznaniu

Aplikacja umożliwia poznanie historii każdego z kościołów i oglądanie galerii zdjęć. może służyć za przewodnik turystom i mieszkańcom. Zawiera także informacje o godzinach mszy oraz adresach kościołów pokazanych na mapie.

Zobacz także:

Poznań w pigułce

Zbiór przydatnych informacji o zabytkach i infrastrukturze miasta. Aplikacja skierowana jest zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Poznania chcących skorzystać z jego bogatej oferty kulturalno-rekreacyjnej.

Zobacz także:

Sakralny Poznań

Aplikacja Sakralny Poznań powstała podczas hackathonu API poznan.pl z myślą o osobach planujących odwiedzić groby swoich bliskich. Ma ona na celu ułatwienie odnalezienia miejsca pochówku konkretnych osob oraz wyszukanie cmentarzy i kościołów w Poznaniu.

Zobacz także:

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej