Liczba wyników na stronie
10

Podsumowano czerwcowe zmagania w Poznaniu w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Stolica Wielkopolski była druga wśród miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców. Wyróżniono najlepsze kobiety i mężczyzn, którzy "wykręcili" dla Poznania najwięcej kilometrów. Po raz pierwszy odbyła się też rywalizacja firm. Tu najlepsza okazała się Grupa Żabka. 

Poznań CityLab, jako partner projektu HugeThing - Booster, wspiera w rozwijaniu i wdrażaniu inteligentnych rozwiązań miejskich. Projekt ten, prowadzony przez HugeThing, w kontekście Poznań CityLab jest akceleratorem dedykowanym wspieraniu startupów technologicznych i innowacyjnych firm, które pracują nad nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie smart city. 

Komputer kwantowy EuroQCS-Poland zostanie zainstalowany w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Urządzenie zacznie działać w połowie 2025 roku. To przełomowy projekt, który wesprze naukę, przemysł oraz sektor publiczny z całej Europy.

Miejska kampania społeczno-edukacyjna "Zmień perspektywę na neuroróżnorodność" została doceniona - otrzymała wyróżnienie w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2024. Działania mają na celu przybliżenie zagadnienia neuroatypowości w miejscu pracy oraz zachęcenie pracodawców do zatrudniania osób m.in. ze spektrum autyzmu lub ADHD.

17 lipca 2024 ruszają konsultacje społeczne Wydziału Klimatu i Środowiska, których przedmiotem jest zebranie opinii i propozycji mieszkańców Poznania w sprawie projektu aktualizacji Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Poznania i jego prognozy oddziaływania na środowisko.

Jeżeli byliście świadkami bezprawnych działań w internecie, możecie pomóc w ich zwalczaniu. Istnieją różne sposoby zgłaszania dostrzeżonych zagrożeń. Poświęcając kilka minut czasu, możecie pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników internetu.

Liczba wyników na stronie
10