Aplikacja - kronika czasu pandemii

Co się zmieniło w naszych życiach podczas pandemii? Jak można opowiedzieć o niej przyszłym pokoleniom i jakie słowa przekazać medykom, którzy ratowali chorych na Covid-19? Dzięki nowej aplikacji "Kroniki C-19", przygotowanej na zlecenie Miasta Poznania, każdy może podzielić się swoimi refleksjami.

Poznańskie Dni Zdrowia

W najbliższą sobotę , tj. 24 lipca,  na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Zagajnik przy ul. Stobnickiej 2 (Smochowice), w godz. 12.00-16.00 odbędzie się Biała Sobota. To wydarzenie prozdrowotne organizowane dla mieszkańców Poznania w ramach Poznańskich Dni Zdrowia.

Poznański Targ Dobra

Po roku przerwy, spowodowanym pandemią, organizacje pozarządowe ze stolicy Wielkopolski ponownie będą mogły zaprezentować się na Poznańskim Targu Dobra. Ruszyły już zgłoszenia.

Nowość ZTM na tablicach informacji pasażerskiej

Zarząd Transportu Miejskiego wdrożył kolejne ułatwienie na elektronicznych tablicach informacji pasażerskiej. Dzięki współpracy z MPK Poznań teraz będzie można dowiedzieć się nie tylko kiedy w czasie rzeczywistym z danego przystanku odjedzie tramwaj lub autobus. Jeśli pojawią się problemy utrudniające dojazd pojazdu komunikacji miejskiej na przystanek, pasażer zobaczy taką informację na TIP obok kierunku dla danego kursu.

Poznań z nową polityką mobilności

Radni przyjęli "Politykę Mobilności Transportowej Miasta Poznania", która wyznacza kierunki rozwoju dla ogółu zagadnień związanych z transportem i mobilnością w Poznaniu. Dokumentem wykonawczym jest "Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miasta Poznania". 

+jeden ponownie otwarte

Przestrzeń pracy wspólnej +jeden po przerwie spowodowanej pandemią znowu otworzyła się dla użytkowników. Zainteresowani mogą korzystać z bezpłatnej strefy coworkingowej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.

Razem dla wodoru

Cała Wielkopolska popiera rozwój technologii opartej na wodorze - w poniedziałek, 5 lipca, w urzędzie marszałkowskim uroczyście podpisano Deklarację o woli powołania Wielkopolskiej Doliny Wodorowej. Poznań reprezentował Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta.

Nowa strona internetowa konsultacji społecznych

Oddział Komunikacji Społecznej Gabinetu Prezydenta startuje z nowym wortalem konsultacyjnym, aby zapewnić mieszkańcom Poznania lepszy i pełniejszy dostęp do istotnych informacji dotyczących partycypacji społecznej i konsultacji społecznych.

Gospodarka odpadami - ruszają konsultacje

Miasto rozpoczyna budowę nowego systemu gospodarki odpadami - takiego, który będzie odpowiadał na indywidualne potrzeby mieszkańców i mieszkanek Poznania. Jak powinien wyglądać odbiór śmieci? 1 lipca ruszają konsultacje społeczne, podczas których każdy może zaproponować własną odpowiedź na to pytanie.  

Miasto Poznań wspiera rozwój Nowoczesnej Mobilności

Realizacja wizji MaaS (Mobility as a Service), czyli połączenie różnych usług transportowych w jeden spójny system, dostępny na żądanie na obszarze Metropolii Poznań - to główny cel podpisanego w poniedziałek, 7 czerwca listu intencyjnego pomiędzy Miastem Poznań, a startupem take&drive.

Konferencja Connecting Nature Enterprise Summit

Co łączy przedsiębiorczość z naturą? Jak wspierać gospodarkę opartą na naturze? Jak natura pobudza kreatywność i przedsiębiorczość? W jaki sposób łagodzić zmiany klimatyczne i chronić bioróżnorodność w miastach? Czym są naturalne place zabaw? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy wirtualnej konferencji Connecting Nature Enterprise Summit, która odbędzie się 29-30 czerwca 2021. Miasto Poznań jest gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia.

Warsztaty z bezpiecznej jazdy na hulajnogach

23 czerwca o godzinie 14 odbędą się bezpłatne warsztaty Śmigaj Bezpiecznie!. Współorganizatorem wydarzenia jest Smart City Poznań. By wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy pojawić się na Placu Wolności i poszukać zielonych hulajnóg organizatora.

Zaprojektują wspólną przestrzeń

Miasto Poznań kontynuuje działania wspierające mieszkańców śródmieścia w zagospodarowaniu podwórek i innych wspólnych przestrzeni. Poznaniacy, którzy chcą odmienić swoje najbliższe otoczenie, otrzymają wsparcie przy jego zaprojektowaniu.

Nowe hoteliki dla owadów w poznańskich parkach

W Poznaniu pojawiły się kolejne hotelików dla owadów. Można je zobaczyć w parkach na osiedlu Orła Białego, Sołackim, im. Karola Marcinkowskiego, przy osiedlu Batorego oraz Bambrów Poznańskich. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie bioróżnorodności oraz zwiększenie ilości zapylaczy w mieście. Inicjatorem akcji jest Polski Związek Firm Deweloperskich.

BiblioboXX ruszył w dalszą drogę

Miał stać w Poznaniu kilka miesięcy, został ponad rok. BiblioboXX - bo o nim mowa - to mobilna, polsko-niemiecka biblioteka, z której poznanianki i poznaniacy mogli korzystać przy ulicy Za Bramką, w pobliżu gmachu urzędu miasta. Teraz kolorowa budka telefoniczna wyruszyła w kolejną podróż.

Strona 1 2 24