10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. By zwrócić uwagę na tę ważną datę, we wtorek po zmroku budynek urzędu miasta na placu Kolegiackim podświetli się na zielono.
10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. By zwrócić uwagę na tę ważną datę, we wtorek po zmroku budynek urzędu miasta na placu Kolegiackim podświetli się na zielono.
Jest niewidoczny, bezwonny i wyjątkowo niebezpieczny. Tlenek węgla, zwany też "cichym zabójcą", każdego roku w Polsce powoduje śmierć kilkudziesięciu osób, a jeszcze więcej ulega zatruciu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania zorganizował konkurs, w którym do wygrania są czujniki czadu - urządzenia ratujące życie.
Jeszcze przed rozpoczęciem wysokiego sezonu w przyszłym roku na poznańskim lotnisku zajdą zmiany, które wpłyną na komfort i szybkość obsługi pasażerów. Przy przechodzeniu przez kontrolę bezpieczeństwa nikt nie poprosi o wyciągnięcie płynów i elektroniki z bagaży. Nie trzeba będzie również ściągać butów - takie udogodnienie pojawi się na lotnisku w Poznaniu jako pierwszym w Polsce.
We wrześniu młodzi ludzie z całej Polski brali udział w IT Fitness Test. Teraz podano jego wyniki - poznaniacy i poznanianki znaleźli się znacznie powyżej średniej krajowej. Najlepszych uczniów i nauczycieli nagrodzono w czwartek w urzędzie miasta.
Poznań po raz kolejny stał się miejscem kluczowych rozmów, tym razem o równości i różnorodności. Konferencja Leaders & HR 4 Equality - Różne drogi do równości w praktyce zgromadziła liderów i liderki, przedstawicieli biznesu, nauki i organizacji społecznych. Celem wydarzenia było poszukiwanie rozwiązań na rzecz bardziej inkluzywnego jutra.
Radni przyjęli proponowane zmiany stawek za przejazdy komunikacją publiczną i opłat w strefach płatnego parkowania. Wejdą one w życie za 10 miesięcy - 1 września 2025 roku. Zameldowane osoby płacące podatki w Poznaniu (w przypadku taryf ZTM także mieszkańcy współpracujących gmin) będą mogli korzystać z preferencyjnych cen.
Tegoroczna edycja wydarzenia Tydzień SSC/BPO+ odbywa się w dniach 25 listopada - 6 grudnia. Nowością jest udział firmy produkcyjnej z sektora farmaceutycznego Delpharm, która zaprosi do swojej siedziby uczniów klas o profilu biologiczno-chemicznym.
Gdzie szukać diagnozy? Jak znaleźć dobre przedszkole integracyjne dla malucha? Komu przysługuje dofinansowanie, a komu zasiłek? Na co zwrócić uwagę, wybierając żłobek? To tylko niektóre pytania, z jakimi na co dzień mierzą się rodzice dzieci z niepełnosprawnościami. Miasto przygotowało dwa kompleksowe informatory, które pomogą znaleźć najważniejsze odpowiedzi.
Voicebot przeprowadza telefoniczne ankiety z klientami, którzy skorzystali z usług miejskiej infolinii. Wcześniej zadanie to realizowali pracownicy Biura Poznań Kontakt.
2024 rok w Poznaniu to czas intensywnych zmian i rozwoju gospodarczego. Pomimo globalnych wyzwań ekonomicznych, miasto nie zwalnia tempa, konsekwentnie rozwijając swoją ofertę inwestycyjną i przyciągając nowe firmy. Współpraca międzynarodowa oraz innowacyjne projekty, jak Poznań CityLab, potwierdzają rosnący potencjał Poznania na mapie Europy Środkowo-Wschodniej.