Aplikacje wykorzystujące dane poznan.pl

Wywozik GOAP

Bezpłatna aplikacja Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" zapewniająca dostęp do informacji o gospodarce odpadami.


Interwencje

Aplikacja mobilna Urzędu Miasta Poznania, zintegrowana z wykorzystywanym od kilku lat internetowym systemem zgłaszania interwencji do służb miejskich oraz instytucji związanych z Poznaniem.


SmartZOO - Poznań

SmartZOO jest aplikacją dostarczającą pomocnych informacji gościom poznańskiego Nowego Zoo. Funkcje aplikacji m.in.: interaktywna mapa Zoo z możliwością śledzenie własnego położenia oraz odnajdowania wybiegów zwierząt na terenie Zoo, wyznaczanie trasy prowadzącej do wybranych atrakcji w Zoo.


myMPK

Aplikacja, która informuje o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.


Poznań w porządku

Aplikacja służy do zgłaszania problemów czystościowych w granicach administracyjnych miasta Poznania. Użytkownik ma możliwość dodania i śledzenia obsługi zgłoszenia zawierającego lokalizację problemu, jego kategorię, krótki opis oraz zdjęcia.


Bimba

Aplikacja Bimba wyświetla aktualne czasy odjazdów autobusów oraz tramwajów komunikacji miejskiej w Poznaniu.


take&drive

Aplikacja łączy nowoczesną mobilność współdzieloną z komunikacją miejską. Lokalizuje położenie i wskazuje najbliższe auta, skutery, rowery i hulajnogi na minuty oraz prezentuje godzinę przyjazdu komunikacji miejskiej do najbliżeszego przystanku.


BusLive - lokalizator autobusów i tramwajów

Aplikacja zbiera najprzydatniejsze narzędzia do poruszania się publicznym transportem.


Adresy Poznania

Aplikacja zawiera bazę ponad dwóch tysiący ulic i prawie 60 tysięcy adresów Miasta Poznań. Umożliwia znalezienie konkretnego adresu, wszystkich adresy dla wybranej ulicy lub w pobliżu lokalizacji wskazanej na mapie.


Tram Monitor

Aplikacja służy do monitorowania pozycji i czasu odjazdu poznańskich pojazdów komunikacji miejskiej. Wystarczy uruchomić aplikację i wyszukać dany przystanek. Najczęściej używane linie można dodać do ulubionych przesuwając palcem w lewo na ulubionej linii. Zapamiętane linie z ich aktualnymi czasami odjazdów (bazującymi na pozycji pojazdu pobranej z systemu GPS) można szybko wyświetlić na widgecie.


Kiedy pojadę - PEKA

Aplikacja informuje o dokładnym czasie odjazdu autobusu czy tramwaju. Dane pochodzą m.in. z systemu ITS montowanego m.in. w pojazdach MPK czy na przystankach i aktualizowane są na bieżąco z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drodze.


Moovit

Aplikacja Moovit łączy w sobie mobilność miejską i przejazdy transportem zbiorowym. Moovit poprowadzi użytkownika z punktu A do punktu B w najbardziej optymalny sposób. Zapewnia łatwy dostęp do rozkładów jazdy pociągów i autobusów, map czy czasów przyjazdu pojazdów w czasie rzeczywistym, tak aby mieć pewność co do bezbłędności zaplanowanej trasy. Aplikacja wyświetlaj ważne komunikaty o zmianach w funkcjonowaniu czy zakłóceniach w przebiegu ulubionych linii.


Mobilny Poznań

Aplikacja zawiera monitor rozkładu jazdy wraz z wyszukiwarką przystanków i wizualizacją ich na mapie, interaktywną mapę biletomatów i parkomatów. Całość uzupełniono o aktualności i zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz imprez.


Piękne Kościoły w Poznaniu

Aplikacja umożliwia poznanie historii każdego z kościołów i oglądanie galerii zdjęć. może służyć za przewodnik turystom i mieszkańcom. Zawiera także informacje o godzinach mszy oraz adresach kościołów pokazanych na mapie.


Poznań news

Aplikacja prezentująca informacje z kanałów RSS pochodzących z poznańskich serwisów. Po kliknięciu otwiera się strona z oryginalnym artykułem.


Zwiedzaj Poznań

Trakt Królewsko-Cesarski to najlepszy sposób na bliskie spotkanie z Poznaniem i okazja do zapoznania się z osobowością i charakterem jednego z najstarszych miast w Polsce.


Poznań w pigułce

Zbiór przydatnych informacji o zabytkach i infrastrukturze miasta. Aplikacja skierowana jest zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Poznania chcących skorzystać z jego bogatej oferty kulturalno-rekreacyjnej.


Sakralny Poznań

Aplikacja Sakralny Poznań powstała podczas hackathonu API poznan.pl z myślą o osobach planujących odwiedzić groby swoich bliskich. Ma ona na celu ułatwienie odnalezienia miejsca pochówku konkretnych osob oraz wyszukanie cmentarzy i kościołów w Poznaniu.