Spotkanie z mieszkańcami Woli

Kwestia przemieszczania się osób z ograniczoną mobilnością na drugą stronę ulicy Dąbrowskiego oraz rozbudowa Muzeum Broni Pancernej - to tylko niektóre tematy, jakie poruszone zostały podczas spotkania Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, z mieszkańcami Woli oraz radą tego osiedla.

Prezydent spotka się z mieszkańcami Osiedla Wola

Mieszkańcy Osiedla Wola będą mogli porozmawiać z prezydentem Poznania. Spotkanie z Jackiem Jaśkowiakiem odbędzie się w czwartek, 27 maja. Z uwagi na pandemię zdecydowano się na formę online. Wydarzenie będzie transmitowane na YouTubie. Chętni mogą także wziąć udział w spotkaniach indywidualnych.

Poznań z najlepszym prezydentem

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zajął pierwsze miejsce i został najlepszym włodarzem dużego miasta w prestiżowym ogólnopolskim rankingu "Perły samorządu" - razem z Wojciechem Szczurkiem, prezydentem Gdyni. Miasto Poznań zajęło trzecie miejsce wśród gmin swojej kategorii.

Poznań na Smart City Forum

W środę rozpoczął się największy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Smart City Forum to przestrzeń do wymiany opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich i biznesu. W inauguracji wydarzenia wziął udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Święto Konstytucji 3 Maja w Poznaniu

W Poznaniu, jak i w całej Polsce - obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. - Niech z dzisiejszego święta wyniknie więc nauka najprostsza, lecz ważna - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Kochajmy Polskę gorąco - i mądrze, pamiętając o historii i spoglądając w przyszłość; widząc Polskę w Europie i w świecie: Polskę otwartych serc - i głów

Spotkanie z mieszkańcami Osiedla Główna

Tramwaj na Dworzec Wschodni, nowe wiaty przystankowe, żłobek czy kwestie bezpieczeństwa - to zagadnienia, które szczególnie interesują mieszkańców Osiedla Główna. W czwartkowe popołudnie rozmawiali o tym z prezydentem Poznania, Jackiem Jaśkowiakiem. 

Prezydent spotka się z mieszkańcami Osiedla Główna

Mieszkańcy Osiedla Główna będą mogli porozmawiać z prezydentem Poznania. Spotkanie z Jackiem Jaśkowiakiem odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia. Z uwagi na trwającą pandemię zdecydowano się na formę online. Wydarzenie będzie transmitowane na YouTubie. Chętni mogą także wziąć udział w spotkaniach indywidualnych.

Spotkanie z mieszkańcami osiedla Stary Grunwald

Szpital przy ul. Przybyszewskiego i jego rozbudowa oraz kwestie komunikacyjne - to najważniejsze tematy, które poruszone zostały podczas spotkania Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, z mieszkańcami Starego Grunwaldu oraz radą tego osiedla.

81. rocznica Zbrodni Katyńskiej

We wtorek, 13 kwietnia pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru oddano hołd Polakom pomordowanym w Katyniu oraz wywiezionym na wschód podczas masowej zsyłki na Sybir. Wspólną wiązankę kwiatów pod monumentem złożyli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i organizacji kombatanckich. Miasto Poznań reprezentował prezydent Jacek Jaśkowiak.

Prezydent spotka się z mieszkańcami Osiedla Stary Grunwald

Mieszkańcy Osiedla Stary Grunwald będą mogli porozmawiać z prezydentem Poznania. Spotkanie z Jackiem Jaśkowiakiem odbędzie się w środę, 14 kwietnia. Z uwagi na trwającą pandemię zdecydowano się na formę online. Wydarzenie będzie transmitowane na YouTubie. Chętni mogą także wziąć udział w spotkaniach indywidualnych.

Świąteczne życzenia od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania

Drogie Poznanianki! Drodzy Poznaniacy! Po raz drugi Święta Wielkanocne będziemy przeżywać w trudnej rzeczywistości pandemii. Mam jednak nadzieję, że w tym roku będą zwiastunem radości! Życzę, aby w nadchodzących dniach towarzyszyła Państwu wiara w siłę życia. Niech przyniesie ona pociechę w chwilach niepewności i tęsknoty. Mamy szansę pokazać i jednocześnie przekonać się, jak ważny jest dla nas drugi człowiek, że nie jesteśmy sami. Że jesteśmy razem.

Spotkanie z mieszkańcami Strzeszyna

Nowa szkoła oraz kwestie związane z transportem i rozbudową ulic - to najważniejsze tematy, które poruszone zostały podczas spotkania Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, z mieszkańcami Strzeszyna oraz radą tego osiedla. 

Prezydent spotka się z mieszkańcami Strzeszyna

W środę poznaniacy ze Strzeszyna będą mogli porozmawiać z prezydentem Poznania, Jackiem Jaśkowiakiem. Z uwagi na trwającą pandemię będzie to możliwe online. Wydarzenie będzie transmitowane na YouTubie. Wrócą także spotkania indywidualne.

76. rocznica zakończenia walk o Poznań

23 lutego 1945 roku zakończyły się walki o okupowany przez hitlerowców Poznań. W rocznicę tamtych wydarzeń kwiaty pod pomnikami na Cytadeli złożył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta wraz z przedstawicielami władz regionu oraz środowisk kombatanckich.

"Język w kryzysie" - debata o polszczyźnie

Już po raz piąty z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Poznaniu odbyła się debata poświęcona kondycji współczesnej polszczyzny, zorganizowana przez Miasto oraz Radę Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Tematem tegrocznego spotkania był "Język w kryzysie".

W hołdzie bohaterom Akcji Bollwerk

79 lat temu żołnierze Armii Krajowej i mieszkańcy Chwaliszewa zniszczyli magazyny Wehrmachtu w porcie rzecznym nad Wartą. Pożar, który wybuchł w nocy z 20 na 21 lutego 1942 roku, pochłonął strategiczne zapasy okupanta. O spektakularnej operacji dywersyjnej w piątek przypomniały władze miasta i regionu.

Prezydent Poznania gra z Orkiestrą

Limitowane złote karty PEKA, kalendarz Lecha z podpisami zawodników czy bluzy "Wolne Miasto Poznań" - to tylko niektóre przedmioty, jakie w tym roku na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał prezydent Jacek Jaśkowiak.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia - w rocznicę wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau - obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W Poznaniu hołd zamordowanym w czasie II wojny światowej osobom pochodzenia żydowskiego oddał prezydent Jacek Jaśkowiak.

Słodkie wypieki dla WOŚP

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Jędrzej Solarski włączyli się w charytatywną akcję pieczenia pierników. Ręcznie robione wypieki trafią na internetową licytację, z której dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Jacek Jaśkowiak wspiera WOŚP

Tylko do końca stycznia można licytować przejażdżkę rowerem lub bieg po mieście z prezydentem Poznania. Całkowity dochód z aukcji przekazany zostanie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Strona 1 2 82