76. rocznica zakończenia walk o Poznań
 

23 lutego 1945 roku zakończyły się walki o okupowany przez hitlerowców Poznań. W rocznicę tamtych wydarzeń kwiaty pod pomnikami na Cytadeli złożył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta wraz z przedstawicielami władz regionu oraz środowisk kombatanckich.

"Język w kryzysie" - debata o polszczyźnie
 

Już po raz piąty z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Poznaniu odbyła się debata poświęcona kondycji współczesnej polszczyzny, zorganizowana przez Miasto oraz Radę Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Tematem tegrocznego spotkania był "Język w kryzysie".

W hołdzie bohaterom Akcji Bollwerk
 

79 lat temu żołnierze Armii Krajowej i mieszkańcy Chwaliszewa zniszczyli magazyny Wehrmachtu w porcie rzecznym nad Wartą. Pożar, który wybuchł w nocy z 20 na 21 lutego 1942 roku, pochłonął strategiczne zapasy okupanta. O spektakularnej operacji dywersyjnej w piątek przypomniały władze miasta i regionu.

Prezydent Poznania gra z Orkiestrą
 

Limitowane złote karty PEKA, kalendarz Lecha z podpisami zawodników czy bluzy "Wolne Miasto Poznań" - to tylko niektóre przedmioty, jakie w tym roku na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał prezydent Jacek Jaśkowiak.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
 

27 stycznia - w rocznicę wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau - obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W Poznaniu hołd zamordowanym w czasie II wojny światowej osobom pochodzenia żydowskiego oddał prezydent Jacek Jaśkowiak.

Słodkie wypieki dla WOŚP
 

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Jędrzej Solarski włączyli się w charytatywną akcję pieczenia pierników. Ręcznie robione wypieki trafią na internetową licytację, z której dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Jacek Jaśkowiak wspiera WOŚP
 

Tylko do końca stycznia można licytować przejażdżkę rowerem lub bieg po mieście z prezydentem Poznania. Całkowity dochód z aukcji przekazany zostanie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Życzenia Prezydenta Miasta Poznania
 

To będą Święta Bożego Narodzenia inne niż zwykle. Wierzę jednak, że mimo trudności, z jakimi wszyscy się borykamy, będą one pełne ciepła, miłości, radości oraz choć na chwilę uwolnią nas od trosk, niepewności i lęku o naszych bliskich.

Piękno tych Świąt jest nam potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego życzę go Państwu z całego serca.

Wesołych Świąt

Szczęśliwego Nowego Roku!

Jacek Jaśkowiak

Prezydenta Miasta Poznania

Spotkanie z Radą Osiedla Ogrody
 

Strefa płatnego parkowania, zmiany w organizacji ruchu, infrastruktura rekreacyjna - w tym drogi rowerowe, remonty ulic czy ekologia - to zagadnienia, które szczególnie interesują mieszkańców Ogrodów. W czwartkowe popołudnie rozmawiali o tym wszystkim z prezydentem Poznania, Jackiem Jaśkowiakiem. 

Cyfrowe Forum ABSL
 

Liderzy świata biznesu, polityki i mediów spotkali się online podczas ABSL Digital Forum. Miasto Poznań jest partnerem tego prestiżowego wydarzenia, które odbywa się pod hasłem: "Kształtując nową rzeczywistość". 

Prezydent spotkał się online z mieszkańcami i radą osiedla
 

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania spotkał się w czwartkowe popołudnie z Radą Osiedla Grunwald Północ oraz jego mieszkańcami. Tak jak ostatnio, ze względu na okoliczności, rozmowa przebiegała online, za pośrednictwem platformy komunikacyjnej oraz miejskiego kanału YouTube, na którym każdy mógł zadać pytanie. Poruszano m.in. kwestie związane z modernizacją pawilonów przy ul. Świt oraz nielegalnym parkowaniem. Rozmawiano również o bezpieczeństwie, drogach dojazdowych czy placu zabaw. 

Święto Niepodległości w Poznaniu
 

W imieniu mieszkańców Poznania i Wielkopolski kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi działaczy niepodległościowych i bohaterów walk o wolną Polskę złożyli samorządowcy, w tym prezydent Jacek Jaśkowiak.

Wszystkich Świętych w dobie pandemii [AKTUALIZACJA]
 

Tradycyjnie w okolicach Dnia Wszystkich Świętych poznanianki i poznaniacy odwiedzają groby swoich bliskich. W tym roku jednak ze względu na pandemię koronawirusa to święto z pewnością będzie wyglądało inaczej niż dotychczasowe. O zachowanie ostrożności i przeniesienie wizyty na cmentarzu na inny termin zaapelował prezydent Jacek Jaśkowiak, który kwiaty na grobach zasłużonych Wielkopolan złożył w piątek, 30 października. 

Wizyta przedstawicieli firmy Miele w urzędzie miasta
 

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się z Olafem Bartschem, dyrektorem finansowym i administracyjnym Grupy Miele. Rozmawiano m.in. o planach inwestycyjnych niemieckiej firmy czy rozwoju Miele Global Services - centrum usług wspólnych grupy, które rozpoczęło działalność w Poznaniu w ubiegłym roku.  

Ambasador Niemiec w Poznaniu
 

Dr Arndt Freytag von Loringhoven, ambasador Niemiec, odwiedził w piątek stolicę Wielkopolski. W urzędzie miasta przyjął go Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Dyplomata wcześniej złożył wizytę w Forcie VII, gdzie oddał hołd ofiarom i więźniom obozu koncentracyjnego KL Posen.

Gorzów bliżej Poznania
 

W trosce o jeszcze wyższy komfort życia mieszkańców, z uwagi na bliskość geograficzną oraz zbieżność szlaków komunikacyjnych, miasto Gorzów nawiązało oficjalną współpracę z Poznaniem. List intencyjny w tej sprawie podpisali prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak oraz prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki, którzy zapowiedzieli zintensyfikowanie działań na rzecz rozwoju silnego regionu.

Spotkanie prezydenta z Radą Osiedla Żegrze i mieszkańcami
 

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się z Radą Osiedla Żegrze oraz jego mieszkańcami. Tym razem w wyjątkowy sposób: za pośrednictwem platformy komunikacyjnej oraz miejskiego kanału YouTube, na którym każdy mógł zadać pytanie. Poruszano m.in. kwestie związane z funkcjonowaniem parku Rataje i przebudową wiaduktu na ul. Kurlandzkiej.

Strona 1 2 81