Spotkanie z mieszkańcami Sołacza

Strefa Płatnego Parkowania, budowa parkingów na Golęcinie, wsparcie ubogich mieszkańców - to tylko niektóre tematy, jakie poruszone zostały podczas spotkania Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, z mieszkańcami Sołacza oraz radą tego osiedla.

Prezydent spotka się z mieszkańcami Sołacza

Mieszkańcy Sołacza będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami o mieście oraz zadać pytania prezydentowi Poznania. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 września w formie online. Całość będzie transmitowana na YouTubie. 

Złote gody w UMP

Marsz Mendelssohna i wspomnienia wspólnie spędzonych lat towarzyszyły parom odznaczonym Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wyróżnienia wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Nagroda Wolności dla filmu "Sabaya"

W Kinie Muza trwa 18. edycja Millennium Docs Against Gravity - to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. W tym roku w ramach tego wydarzenia po raz pierwszy przyznano ufundowaną przez Miasto Nagrodę Wolności. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania przekazał ją twórcom filmu "Sabaya".

Prezydent z wizytą na Ukrainie

Wymiana dobrych praktyk i omówienie dalszej współpracy z wieloletnim partnerem stolicy Wielkopolski Charkowem - to główne cele wizyty prezydenta Poznania na Ukrainie. Jacek Jaśkowiak wziął także udział w obchodach Dnia Charkowa oraz Święta Niepodległości.

MPK Poznań z nowym prezesem

Krzysztof Dostatni został nowym prezesem spółki MPK Poznań. Zastąpił Wojciecha Tulibackiego, który stał na czele miejskiej spółki przez 23 lata. W ostatnim dniu na stanowisku były szef MPK uroczyście wręczył Jackowi Jaśkowiakowi statuetkę - "Złotą Wajchę".

Historia Poznańskiego Czerwca '56 w Warszawie

Mieszkańcy stolicy mogą już oglądać plenerową ekspozycję o poznańskiej rewolcie i walce o jej upamiętnienie. We wtorek, 13 lipca wystawę "Poznański Czerwiec 1956. Oblicza buntu i jego pamięć" otworzył  Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Złote gody w UMP

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w urzędzie miasta ponownie wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Te wyjątkowe wyróżnienia pary odebrały z rąk prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka.   

Czerwiec '56 - przemówienie prezydenta Poznania

W poniedziałek, 28 czerwca, w całym mieście obchodzono 65. rocznicę Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r. Kulminacją obchodów była uroczystość na placu Adama Mickiewicza, gdzie zgromadzonych poznaniaków i gości przywitał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Spotkanie z mieszkańcami Podolan

Bezpieczeństwo na drogach, uspokojenie ruchu i rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 62 - to najważniejsze tematy, jakie zostały poruszone podczas spotkania Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, z mieszkańcami Podolan i radą tego osiedla. 

Prezydent spotka się z mieszkańcami Osiedla Podolany

Mieszkańcy i radni Osiedla Podolany będą mogli porozmawiać z prezydentem Poznania. Spotkanie z Jackiem Jaśkowiakiem odbędzie się w czwartek, 24 czerwca. Z uwagi na bezpieczeństwo zostanie przeprowadzone w formie online. Wydarzenie będzie transmitowane na YouTubie, a chętni mogą wziąć udział w spotkaniach indywidualnych.

Spotkanie z mieszkańcami Woli

Kwestia przemieszczania się osób z ograniczoną mobilnością na drugą stronę ulicy Dąbrowskiego oraz rozbudowa Muzeum Broni Pancernej - to tylko niektóre tematy, jakie poruszone zostały podczas spotkania Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, z mieszkańcami Woli oraz radą tego osiedla.

Prezydent spotka się z mieszkańcami Osiedla Wola

Mieszkańcy Osiedla Wola będą mogli porozmawiać z prezydentem Poznania. Spotkanie z Jackiem Jaśkowiakiem odbędzie się w czwartek, 27 maja. Z uwagi na pandemię zdecydowano się na formę online. Wydarzenie będzie transmitowane na YouTubie. Chętni mogą także wziąć udział w spotkaniach indywidualnych.

Poznań z najlepszym prezydentem

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zajął pierwsze miejsce i został najlepszym włodarzem dużego miasta w prestiżowym ogólnopolskim rankingu "Perły samorządu" - razem z Wojciechem Szczurkiem, prezydentem Gdyni. Miasto Poznań zajęło trzecie miejsce wśród gmin swojej kategorii.

Poznań na Smart City Forum

W środę rozpoczął się największy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Smart City Forum to przestrzeń do wymiany opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich i biznesu. W inauguracji wydarzenia wziął udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Święto Konstytucji 3 Maja w Poznaniu

W Poznaniu, jak i w całej Polsce - obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. - Niech z dzisiejszego święta wyniknie więc nauka najprostsza, lecz ważna - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Kochajmy Polskę gorąco - i mądrze, pamiętając o historii i spoglądając w przyszłość; widząc Polskę w Europie i w świecie: Polskę otwartych serc - i głów

Spotkanie z mieszkańcami Osiedla Główna

Tramwaj na Dworzec Wschodni, nowe wiaty przystankowe, żłobek czy kwestie bezpieczeństwa - to zagadnienia, które szczególnie interesują mieszkańców Osiedla Główna. W czwartkowe popołudnie rozmawiali o tym z prezydentem Poznania, Jackiem Jaśkowiakiem. 

Prezydent spotka się z mieszkańcami Osiedla Główna

Mieszkańcy Osiedla Główna będą mogli porozmawiać z prezydentem Poznania. Spotkanie z Jackiem Jaśkowiakiem odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia. Z uwagi na trwającą pandemię zdecydowano się na formę online. Wydarzenie będzie transmitowane na YouTubie. Chętni mogą także wziąć udział w spotkaniach indywidualnych.

Strona 1 2 82