Spotkanie z mieszkańcami osiedla Kwiatowego

Bezpieczeństwo pieszych, udogodnienia dla rowerzystów, plany zagospodarowania przestrzennego oraz dbałość o przepływające przez osiedle cieki wodne - to tylko niektóre tematy, jakie poruszone zostały podczas spotkania Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, z mieszkańcami osiedla Kwiatowego.

Światowe Forum Innowacyjnych Miast

Przedstawiciele miast z całego świata spotkali się na Światowym Forum Innowacyjnych Miast zorganizowanym przez chińskie Shenzhen. Stolicę Wielkopolski reprezentował Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Ambasador Kanady w Poznaniu

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania przyjął w urzędzie miasta Leslie Scanlon, ambasador Kanady w Polsce i na Białorusi. Była to kolejna wizyta dyplomaty w stolicy Wielkopolski.

Złote gody w UMP

W poniedziałek, 25 października w urzędzie miasta wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Te wyjątkowe wyróżnienia pary odebrały z rąk prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka.  

Spotkanie z mieszkańcami Sołacza

Strefa Płatnego Parkowania, budowa parkingów na Golęcinie, wsparcie ubogich mieszkańców - to tylko niektóre tematy, jakie poruszone zostały podczas spotkania Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, z mieszkańcami Sołacza oraz radą tego osiedla.

Prezydent spotka się z mieszkańcami Sołacza

Mieszkańcy Sołacza będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami o mieście oraz zadać pytania prezydentowi Poznania. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 września w formie online. Całość będzie transmitowana na YouTubie. 

Złote gody w UMP

Marsz Mendelssohna i wspomnienia wspólnie spędzonych lat towarzyszyły parom odznaczonym Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wyróżnienia wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Nagroda Wolności dla filmu "Sabaya"

W Kinie Muza trwa 18. edycja Millennium Docs Against Gravity - to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. W tym roku w ramach tego wydarzenia po raz pierwszy przyznano ufundowaną przez Miasto Nagrodę Wolności. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania przekazał ją twórcom filmu "Sabaya".

Prezydent z wizytą na Ukrainie

Wymiana dobrych praktyk i omówienie dalszej współpracy z wieloletnim partnerem stolicy Wielkopolski Charkowem - to główne cele wizyty prezydenta Poznania na Ukrainie. Jacek Jaśkowiak wziął także udział w obchodach Dnia Charkowa oraz Święta Niepodległości.

MPK Poznań z nowym prezesem

Krzysztof Dostatni został nowym prezesem spółki MPK Poznań. Zastąpił Wojciecha Tulibackiego, który stał na czele miejskiej spółki przez 23 lata. W ostatnim dniu na stanowisku były szef MPK uroczyście wręczył Jackowi Jaśkowiakowi statuetkę - "Złotą Wajchę".

Historia Poznańskiego Czerwca '56 w Warszawie

Mieszkańcy stolicy mogą już oglądać plenerową ekspozycję o poznańskiej rewolcie i walce o jej upamiętnienie. We wtorek, 13 lipca wystawę "Poznański Czerwiec 1956. Oblicza buntu i jego pamięć" otworzył  Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Złote gody w UMP

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w urzędzie miasta ponownie wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Te wyjątkowe wyróżnienia pary odebrały z rąk prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka.   

Czerwiec '56 - przemówienie prezydenta Poznania

W poniedziałek, 28 czerwca, w całym mieście obchodzono 65. rocznicę Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r. Kulminacją obchodów była uroczystość na placu Adama Mickiewicza, gdzie zgromadzonych poznaniaków i gości przywitał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Spotkanie z mieszkańcami Podolan

Bezpieczeństwo na drogach, uspokojenie ruchu i rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 62 - to najważniejsze tematy, jakie zostały poruszone podczas spotkania Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, z mieszkańcami Podolan i radą tego osiedla. 

Strona 1 2 83