Spotkanie prezydenta z Radą Osiedla Żegrze i mieszkańcami
 

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się z Radą Osiedla Żegrze oraz jego mieszkańcami. Tym razem w wyjątkowy sposób: za pośrednictwem platformy komunikacyjnej oraz miejskiego kanału YouTube, na którym każdy mógł zadać pytanie. Poruszano m.in. kwestie związane z funkcjonowaniem parku Rataje i przebudową wiaduktu na ul. Kurlandzkiej.

Investment Forum 2020 - Kijów
 

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wziął udział online w Investment Forum 2020 - spotkaniu samorządowców, polityków i ludzi biznesu, którzy zebrali się w Kijowie, by rozmawiać o potencjale tego regionu Europy.

Nowy konsul honorowy Francji w Poznaniu
 

Nowym konsulem honorowym Francji w Poznaniu został dr hab. Igor Kraszewski, profesor UAM. Ceremonia wręczenia aktu powołania odbyła się w czwartek, 3 września, w Domu Bretanii. Konsulowi pogratulował m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W hołdzie obrońcom Westerplatte
 

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, złożył kwiaty na cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte. Poniedziałkowa uroczystość rozpoczęła organizowane przez miasto Gdańsk obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Współpraca z Brandenburgią - cztery owocne lata
 

Po czterech latach współpracy Miasta Poznań z Krajem Związkowym Brandenburgia nadszedł czas na pierwsze podsumowania. Z tej okazji do stolicy Wielkopolski przyjechał Heiner Klemp, przedstawiciel Landtagu. W urzędzie miasta przyjął go Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Frekwencyjne drzewa dla Ławicy i Strzeszyna
 

166 nowych drzew jesienią zyska Ławica i Strzeszyn. Nasadzenia są nagrodą za zwycięstwo w profrekwencyjnej akcji zorganizowanej przez Miasto. We wtorek, 14 lipca wygranej przedstawicielom osiedli pogratulował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Mariusz Wiśniewski.

Prezydent Poznania z absolutorium
 

Rada miasta udzieliła Jackowi Jaśkowiakowi, prezydentowi Poznania wotum zaufania i przyznała mu absolutorium. To oznacza, że zdaniem radnych stolica Wielkopolski jest dobrze zarządzana.

Poznań z nagrodą Smart City!
 

Miasto Poznań zostało laureatem Konkursu Smart City. Kapituła wyróżniła stolicę Wielkopolski za realizację idei inteligentnego miasta, wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań oraz skuteczne zarządzanie zasobami i strategią rozwoju na rzecz poprawy życia mieszkańców w zakresie transportu, infrastruktury, energetyki, gospodarki przestrzennej oraz środowiska.

30 lat temu oddano głos obywatelom
 

Świętujemy 30. rocznicę pierwszych w pełni wolnych i demokratycznych wyborów samorządowych w powojennej Polsce. Zapoczątkowały one proces odrodzenia samorządu terytorialnego i dały lokalnym społecznościom możliwość decydowania o przyszłości swoich małych ojczyzn. Dzisiaj reforma samorządowa jest uznawana za jedno z największych osiągnięć III RP.

Rocznica zakończenia II wojny światowej
 

W piątek, 8 maja mija 75 lat od zakończenia II wojny światowej. W tym roku ze względów bezpieczeństwa, publiczne uroczystości nie mogły się odbyć. Władze miasta złożyły jednak wieniec pod pomnikiem Armii Poznań na Wzgórzu Św. Wojciecha.

Święto Konstytucji 3 Maja w Poznaniu
 

Tegoroczne święto jest inne od wszystkich. Zamiast radosnego spotkania w centrum miasta, mieszkańcy Poznania obchodzą je w domach. - To okazja do głębszej refleksji nad istotą wydarzenia sprzed 229 lat - podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Prezydenci miast metropolitalnych razem dla sektora kultury
 

Prezydenci Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia ponownie spotykają się pod szyldem Koalicji Miast dla Kultury. W liście przesłanym do Piotra Glińskiego, Wicepremiera i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do wiadomości Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Unii Metropoli Polskich i Związku Miast Polskich, apelują zgodnie o to, aby w chwili, gdy ogłaszane są kolejne plany ratowania gospodarki i odmrażania kolejnych jej sektorów, nie zapominać o sektorze kultury, instytucjach, organizacjach i twórcach.

Miasto nie przekaże Poczcie Polskiej spisu wyborców
 

Taką decyzję, po konsultacjach prawnych, podjął prezydent Jacek Jaśkowiak. - Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, to samorządy realizują zadania związane z organizacją wyborów. Kodeks wyborczy ani żadna inna ustawa nie oddają tych obowiązków Poczcie Polskiej, tym samym postanowiłem odmówić wydania spisu - podkreśla prezydent miasta.

80. rocznica Zbrodni Katyńskiej
 

W tym roku mija 80 lat od dokonanej przez Sowietów eksterminacji około 22 tysięcy polskich oficerów przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku. We wtorek hołd pomordowanym oddał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, który złożył kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru. 

Stanowisko Prezydenta Poznania ws. wyborów
 

W związku z wyznaczonymi na 10 maja br. wyborami Prezydenta RP i trwającą epidemią spowodowaną rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wyrażam stanowczy sprzeciw wobec zamiaru przeprowadzenia wyborów w wyznaczonym terminie. Wiązałoby się to ze sprowadzeniem bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia na wyborców - mieszkańców Poznania i pracowników miejskich instytucji samorządowych zaangażowanych w przygotowanie wyborów - czytamy w piśmie wystosowanym przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta do Komisarza Wyborczego w Poznaniu.  

Pismo do Wojewody Wielkopolskiego
 

W odpowiedzi na pismo z dnia 25 marca 2020 r., informuję uprzejmie, że w obecnym stanie wyjątkowym w Polsce - którego Rząd, chcąc na siłę przeprowadzić wybory, nie ma odwagi tak nazwać - to Pan ma szereg narzędzi, by realizować dyspozycje władz Rzeczpospolitej Polskiej. W związku z tym zwracam się do Pana z prośbą o zabezpieczenie na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej w Poznaniu, przez podległe Panu służby: Policję, Straż Pożarną, WOT, możliwości egzekwowania idiotycznych rządowych zaleceń, będących dowodem na to, że władze RP nie wiedzą, jak funkcjonuje transport publiczny, bo z niego po prostu nie korzystają.

Strona 1 2 80