Turniej młodych pięściarzy z Charkowa i Poznania

W sobotę, 24 lutego odbył się turniej o Puchar Miast Partnerskich, w ramach którego stoczono aż 12 pojedynków. Do stolicy Wielkopolski przyjechali młodzi bokserzy z Charkowa, których zmagania obserwował Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Poznańska Debata o Języku - przemówienie prezydenta Miasta

Już po raz ósmy w stolicy Wielkopolski wybitni eksperci spotkali się, by porozmawiać o polszczyźnie. W tym roku hasłem Poznańskiej Debaty o Języku im. prof. T. Zgółki był "Język w debacie publicznej. Wolność i jej granice". Wydarzenie otworzył Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Prezydent Poznania spotkał się z mieszkańcami Świerczewa

Infrastruktura drogowa i jej poprawa, budowa przejazdu przez tory kolejowe czy wykonanie odwodnienia na ulicach osiedla - między innymi te tematy poruszono podczas spotkania prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka z mieszkańcami Świerczewa.

Spotkanie z mieszkańcami osiedla Świerczewo

Kolejne w 2024 roku spotkanie Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Miasta z mieszkańcami oraz radnymi odbędzie się na terenie osiedla Świerczewo. Każdy chętny może wziąć w nim udział i porozmawiać o ważnych dla tego rejonu sprawach.

Jacek Jaśkowiak dla WOŚP: spotkanie z koziołkami

Prezydent Poznania po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem zwycięzcy aukcji będą mogli bliżej poznać poznańskie koziołki - Tyrka i Pyrka, a także zwiedzić ich mieszkanie.

Spotkanie z mieszkańcami osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo

Pierwsze w nowym roku spotkanie Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Miasta z mieszkańcami oraz radnymi odbędzie się na terenie osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo. Każdy chętny może wziąć w nim udział i porozmawiać o ważnych dla tego rejonu sprawach.

Tajwan wspiera polskie samorządy

Tajwański rząd zdecydował o przekazaniu miliona dolarów w celu utworzenia Tajwańskiego Funduszu. Będzie on przeznaczony na projekt grantowy na rzecz Ukraińców, którzy po rosyjskiej inwazji zamieszkali w Polsce. Porozumienie o przekazaniu darowizny podpisali: Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku oraz Sharon S. N. Wu, ambasadorka Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce.

Osiedlowi radni uhonorowani

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, razem z Grzegorzem Ganowiczem, przewodniczącym rady miasta, uroczyście uhonorowali radnych osiedli, którzy od lat dbają o swoje fyrtle. 

Medale dla małżonków

Marsz Mendelssohna i wspólne "Sto lat!" - to wszystko towarzyszyło ceremonii wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W poniedziałek w urzędzie miasta prezydent Poznania uhonorował w ten sposób 14 par.

Jubileusze par małżeńskich

Ponad 40 par odebrało w poniedziałek w urzędzie miasta Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wyjątkowe wyróżnienia wręczył małżonkom Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.  

Srebrna Pieczęć dla prof. Jakuba Rybki

Profesor Jakub Rybka, zastępca dyrektora Centrum Zaawansowanych Technologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza otrzymał Srebrną Pieczęć Miasta Poznania. Wyróżnienie wręczył mu Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. 

Wszystkich Świętych - dzień pamięci o bliskich i zasłużonych

Tradycyjnie, w dniu Wszystkich Świętych, kwiaty na grobach zasłużonych Wielkopolan oraz pod najważniejszymi pomnikami złożyli przedstawiciele poznańskiego samorządu. Wiązanki kwiatów w biało-czerwonych barwach miały na szarfie napis "Non Omnis Moriar - Poznaniacy i Wielkopolanie".

Samorządy razem dla swoich miast i gmin

Podczas Forum Samorządowego Local Trends w Poznaniu zebrał się Zarząd Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza. Prezydenci dużych miast podsumowali kampanię  profrekwencyjną #NieŚpijBoCięPrzegłosują - jedną z cegiełek frekwencji wyborczej, która wyniosła prawie 74 proc. Rozmawiali również o wyzwaniach, jakie czekają samorządy.

Nie śpij, bo Cię przegłosują

Wielki budzik, który odlicza czas do wyborów, stanął na pl. Wolności. W ten sposób Poznań włącza się do ogólnopolskiej kampanii profrekwencyjnej "Nie śpij, bo Cię przegłosują". W środę do udziału w jesiennym głosowaniu zachęcał m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta.

Srebrne Pieczęcie dla poznańskich lekarzy

Profesorowie Tomasz Kotwicki oraz Jacek Kruczyński z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odebrali z rąk Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Miasta, Srebrne Pieczęcie.Wyróżnienia zostały wręczone w czwartek podczas gali  z okazji 100-lecia rozpoczęcia działalności pierwszej w Polsce kliniki ortopedycznej.

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Umultowa

Przebudowa ulicy Umultowskiej, uspokojenie ruchu i bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły - te tematy najczęściej poruszali mieszkańcy i mieszkanki Umultowa podczas wtorkowego spotkania z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania.

Spotkanie z mieszkańcami Umultowa

Pierwsze powakacyjne spotkanie Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Miasta, z mieszkańcami oraz radnymi osiedla odbędzie się na Umultowie. Każdy chętny może wziąć w nim udział i porozmawiać o ważnych dla tego rejonu sprawach.

Strona 1 2 88