83. rocznica agresji ZSRR na Polskę

W Poznaniu uczczono 83. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele środowisk kombatanckich, a także władz samorządowych i centralnych. Mieszkańców stolicy Wielkopolski reprezentował Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami Zielonego Dębca

Budowa Kolei Dużych Prędkości i związane z tym problemy, przedłużenie Wartostrady oraz konieczność zadbania o miejsca parkingowe  - to najważniejsze kwestie, jakie mieszkańcy Dębca poruszali podczas spotkania z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania. 

83. rocznica wybuchu II wojny światowej

W czwartek, 1 września przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. W stolicy Wielkopolski kwiaty złożono pod pomnikiem Armii Poznań. W Gdańsku hołd ofiarom konfliktu oddał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Dzień Solidarności i Wolności

W środę przypada 42. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, reprezentował poznaniaków podczas obchodów w Gdańsku, zaś kwiaty pod pomnikiem na placu Adama Mickiewicza złożyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta i Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Drzewa przy ul. 27 Grudnia - Miasto słucha ekspertów

Platany rosnące przy ul. 27 Grudnia nigdy nie były przeznaczone do wycinki i nie zostaną usunięte. Miasto zabezpieczy ich korzenie, a także zapewni pielęgnację, co pozwoli im w dobrej formie przetrwać czas przebudowy. By uzyskać obiektywne dane dotyczące stanu drzew, Urząd zamówił niezależną ekspertyzę arborystyczną. O opinię poproszono również Radę Konsultacyjną. Wszystko po to, by jak najlepiej zadbać o rośliny i podjąć najlepsze dla nich decyzje. 

Czerwiec '56 - przemówienie prezydenta Poznania

We wtorek, 28 czerwca, poznaniacy i poznanianki obchodzili 66. rocznicę Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r. Kulminacją obchodów była uroczystość na placu Adama Mickiewicza, gdzie zgromadzonych uczestników wydarzenia przywitał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Medale dla małżonków

27 par odebrało w urzędzie miasta Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z rąk Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. Uroczystości towarzyszył krótki koncert fortepianowy oraz wspólnie odśpiewane "Sto lat!"

Eurocities 2022

Współpraca między miastami, walka ze zmianami klimatycznymi, zrównoważony rozwój - to tylko niektóre tematy poruszone podczas międzynarodowej konferencji Eurocities 2022, w której wziął udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Srebrna Pieczęć dla prof. Śliwińskiego

Profesor Piotr Śliwiński, historyk i krytyk literatury, kierownik Zakładu Poetyki i Krytyki Literackiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odebrał Srebrną Pieczęć Miasta Poznania z rąk Jacka Jaśkowiaka, prezydenta stolicy Wielkopolski. 

Gala Międzynarodowych Targów Poznańskich

Międzynarodowe Targi Poznańskie od stu lat są dumą stolicy Wielkopolski. Z tej okazji przedstawiciele Grupy MTP otrzymali prestiżowe odznaczenia: Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Piątkowa gala, podczas której je wręczono, uroczyście zakończyła roczne obchody okrągłego jubileuszu.

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Głuszyny

Po raz pierwszy od ponad dwóch lat spotkanie z poznaniankami i poznaniakami odbyło się w formie stacjonarnej. Przez pandemię wydarzenia te organizowano bowiem online. Mieszkańcy Głuszyny mogli podzielić się przemyśleniami o mieście i swoim fyrtlu oraz zadać pytania prezydentowi Poznania. 

Prezydent spotka się z mieszkańcami Osiedla Głuszyna

Mieszkańcy Głuszyny będą mogli podzielić się przemyśleniami o mieście i swoim fyrtlu oraz zadać pytania prezydentowi Poznania. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 24 maja i będzie pierwszym po okresie pandemii  zorganizowanym nie online, ale bezpośrednio na osiedlu.

Ambasador Japonii w Poznaniu

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się z ambasadorem Japonii. Akio Miyajima odwiedził też punkt recepcyjny na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, by lepiej poznać sytuację migrantów z Ukrainy. 

W obliczu wojny w Ukrainie - sympozjum

Kilkudziesięciu ekspertów z Niemiec, Francji i Polski rozmawiało w Berlinie o nowym znaczeniu Trójkąta Weimarskiego w obliczu wojny na Ukrainie. Wśród nich był również Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Ambasadorzy Ukrainy i USA w Poznaniu

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się z Andrijem Deszczycią, ambasadorem Ukrainy w Polsce oraz z Markiem Brzezińskim, ambasadorem USA. Obaj dyplomaci przyjechali do Poznania na Impact'22.

Strona 1 2 85