Uczniowie z Hanoweru odwiedzili Poznań

Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta, przyjął w urzędzie miasta młodzież z Hanoweru. Nastolatki przebywają na wymianie uczniowskiej w II LO w Poznaniu.

Uczniowie z Hanoweru odwiedzili Poznań
Uczniowie z Hanoweru odwiedzili Poznań

- Zawsze cieszą mnie spotkania z młodymi ludźmi - mówił Jacek Jaśkowiak, witając uczniów. - Bardzo jestem ciekawy, co wasze pokolenie myśli o Poznaniu, Polsce i Europie. Mam nadzieję, że wasi koledzy z II LO pokazali wam już nasze miasto. Zachęcam, byście sami odkryli jego najciekawsze miejsca.

Uczniowie z Niemiec opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu w Poznaniu, rozmawiano też o sporcie oraz o współpracy Poznania i Hanoweru.

Poznań podpisał z Hanowerem umowę o współpracy już w 1979 roku. W 2017 Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania na zaproszenie Nadburmistrza Hanoweru, Stefana Schostoka, wziął udział w Targach Hannover Messe. W roku 2017 Polska była partnerem tych targów i liczne innowacyjne polskie firmy z mogły się zaprezentować szerszej publiczności. Wizyta była także okazją do omówienia kierunków dalszej współpracy między Poznaniem i Hanowerem.

Uczniowie z II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu goszczą rówieśników z zagranicy co roku, już od 20 lat W tym roku szkoła będzie obchodzić jubileusz 100-lecia istnienia. II LO powstało rok po odzyskaniu niepodległości przez Polskę jako Państwowe Liceum Żeńskie na Łazarzu. Kilkakrotnie zmieniało swoją nazwę, by w roku 1993 przyjąć tę, która zachowała się do dziś.

AW