foto

Koncert - Agnieszka Hekiert e-Jazz Quartet - Stories

2013-10-21 ( poniedziałek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 76/78 (gmach CK Zamek), Poznań

Współpracująca z Bobbym McFerrinem wokalistka zaprezentuje swój najnowszy album "Stories" - pełen niesamowitych połączeń bałkańskich brzmień, słowiańskiej duszy, wyśmienitych dźwięków i serbsko-bułgarskich, energetycznych "połamanych" rytmów.

Agnieszka Hekiert - wokalistka jazzowa, od 2009 roku współpracująca z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem, z którym oprócz warsztatów zaśpiewała już wiele wspólnych koncertów (w projekcie Vocabularies), jak również z Trio Krzysztofa Herdzina (owocem współpracy jest płyta 'Night And Day Swing') oraz Leszkiem Żądło i bułgarskim Trio w Monachium (dzięki tej współpracy powstała płyta 'European Impressions' wkrótce dostępna również w Polsce). Artystka współpracuje także z WeBe3, Rhiannon i Rogerem Treece.

Nowa płyta Agnieszki Hekiert - "Stories", z udziałem znakomitych muzyków, to kilka opowieści o przemijaniu, o otwartych oknach, o dystansie do wielkich spraw, o życiu, jego bezkompromisowości i pięknie zarazem. Wirtuozeria muzyków (świetne solówki bułgarskiego pianisty K. Kostova oraz basity R. Kubiszyna) łączą się z pięknym, głębokim głosem Agnieszki, jej niewiarygodnie lekkim poruszaniem się po skali i pełnymi energii improwizacjami. Całości dodaje smaku głos Kuby Badacha w utworze "Gdyby tylko" i flet, zagrany przez Krzysztofa Herdzina w utworze Prabhakar.

Bilety: 30 zł - normalne, 20 zł - studenckie i uczniowskie

Bilety dostępne w:

Zobacz www.bluenote.poznan.pl