Warsztat dla nauczycicieli - zdjęcia

27 września odbył się warsztat pt. "Jak uczyć o owadach i zależnościach w przyrodzie?" w  Lesie Dębińskim. Te niezwykłe zajęcia poprowadzili prawdziwi pasjonaci, którzy podzielili się swoją fascynacją przyrody. O pracy pszczoły miodej opowiedział p. Robert Andrzejewski, który na codzień dogląda pszczoły pracujące w Miejskiej Pasiece, natomiat o owadach i zależnościach w przyrodzie opowiedzieli prof. Paweł Sienkiewicz i Katarzyna Dytrych. W trakcie spaceru po przyrodniczej ścieżce zachęcaliśmy uczestników do obserwacji owadów, do zanurzenia się w naturalnym środowisku i do działania na rzecz ochrony owadów.

Grupa nauczycicieli i uczniów słuchająca prof. Sienkiewicza. - grafika artykułu
Grupa nauczycicieli i uczniów słuchająca prof. Sienkiewicza.

Warsztaty były nie tylko źródłem wiedzy, ale także zastrzykiem energii i inspiracji dla 13 nauczycieli, którzy wzięli w nich udział. Każdy z nich opuszczał spotkanie z uśmiechem na twarzy, z nowym zapałem do pracy i z "Tytką dobroci dla owadów". Wewnątrz znajdowali publikację o owadach, opakowania nasion do posadzenia na balkonie lub w ogrodzie, a także zakładki do książek i słoiczek miodu wielokwiatowego. To nie wszystko - uczestnicy otrzymali także doskonale opracowany przewodnik po ścieżce edukacyjnej pod tytułem "Cztery pory roku w świecie zapylaczy".

W tej edycji do warsztatu dołączyło 18 uczniów z XII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Ci młodzi ludzie postanowili poświęcić swój wolny czas na naukę poza murami szkoły, zgłębiając tajniki przyrody. To był strzał w dziesiątkę! Wymiana doświadczeń między ekspertami, uczniami i nauczycielami była niewątpliwie jednym z najcenniejszych elementów tych warsztatów.