Bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

W ramach programu "Moje miasto bez elektrośmieci" na terenie Poznania prowadzona jest bezpłatna zbiórka dużych elektrośmieci (np. pralki, lodówki) bezpośrednio z domów mieszkańców miasta.

Aby zamówić usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wypełnić formularz na stronie elektrosmieci.pl.
Infolinia ogólnopolska czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 17:00 oraz w soboty od 9:00 -13:00.

Zużyty sprzęt odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie.

Zgłoszone elektrośmieci powinny być przygotowane do odbioru - wyłączone z prądu czy odłączone od wodociągów. Przyspieszy to pracę, a co za tym idzie - pozwoli realizować więcej zleceń każdego dnia.

Przy okazji odbioru dużych elektrośmieci - można także oddać inne, małe niedziałające urządzenia.

Elektrośmieci to wszystkie urządzenia działające kiedyś na prąd lub baterie. Uznawane są one za odpady niebezpieczne, które muszą być poddawane procesom odzysku i recyklingu. O zakazie wyrzucania elektrośmieci do zwykłego pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne informuje znak przekreślonego kontenera, który jest umieszczony na wszystkich urządzeniach elektrycznych i elektronicznych. 

Aby zamówić usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00

lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl.

 Akcja odbywa się dzięki współpracy Organizacji ElektroEko i ZM GOAP. Operatorem jest Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaiu Sp. z o.o.

W przeciągu pół roku, ElektroEko zrealizowało ponad 1000  odbiorów wielogabarytowych elektrośmieci z poznańskich mieszkań!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej