Arte Factum

Karol Bąk - światowej sławy malarz, rysownik, grafik, absolwent poznańskiej ASP - ma w swym dorobku kilkaset obrazów olejnych, które stanowią największą, ale nie jedyną część jego działalności artystycznej. Artysta tworzył także grafiki, rysunki tuszem, pastelowe portrety, ołówkowe szkice, a także freski naścienne. Prace te różnią się nie tylko techniką, ale sposobem ich odbioru. Malarstwo olejne można uznać za jaśniejszą i pogodniejszą stronę artystycznej duszy, zaś rysunki i szkice to ciemniejszy i bardziej złowrogi aspekt twórczości. Oba te pierwiastki łączą się w od lat tworzonych cyklach tematycznych - Żaglowce i Dialogi. Poza nimi w malarstwie olejnym znajdują się również Kokony, Aureole, Cztery żywioły, Judyta i Salome, Prima Mobilia a także cykl Nokturny inspirowany muzyką Fryderyka Chopina, z okazji Roku Chopinowskiego 2010.
Wernisaż odbędzie się 14 września o godz. 18, Sala Multiroom, Metalmex - akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo. Szczegóły wydarzenia:
- wernisaż będzie miał charakter zamknięty - informacje o zaproszeniach można uzyskać pod nr +48 509 920 616.
- wystawa obejmie 20 nowych, niepublikowanych dotąd obrazów, będzie je można oglądać w V.A. Gallery Poland już od 1 września.
- z okazji wystawy ukaże się katalog obejmujący prace i informacje o artyście.
- jeden z obrazów zostanie przekazany na aukcję, z której dochód zasili sekcję koszykarzy na wózkach KSS Mustang "Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ". W aukcji będzie można wziąć udział osobiście lub przez telefon podczas wernisażu.
- aukcję poprowadzi Paweł Wylegała - Konferansjer - znany poznański prezenter i dziennikarz.
- oprawę muzyczną, zapewni Jan Adamczewski, wybitny aranżer i kompozytor, jeden z najzdolniejszych polskich saksofonistów mający na swym koncie wiele spektakularnych sukcesów i współpracę z takimi Gwiazdami jak: Urszula Dudziak Charito Vergara, Zbigniew Wodecki, Zbigniew Górny, Majka Jeżowska.
- z okazji wystawy zostanie skomponowany utwór, inspirowany jednym z obrazów Karola Bąka.
Dostępny jest już kilp filmu, który powstaje w oparciu o zniewalający tryptyk artysty. Jego realizacji podjął się Wiesław Bober - współtwórca głośnego - nominowanego do Oskara filmu - "Twój Vincent". Podkład muzyczny - Jan Adamczewski. Realizacja na zlecenie V.A. Gallery Poland.
V.A. Gallery Poland powstała aby promować polską sztukę współczesną. Jest naturalną kontynuacją działań Stowarzyszenia Metal Merge i stworzonego z jego inicjatywy salonu kulturalnego. W ofercie Galerii znajdują się zarówno dzieła uznanych już twórców, jak i prace młodego pokolenia dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną drogę. Więcej na: va-gallery.pl.
oprac. red.
Zobacz także
Zobacz również

Instrumenty dla szkoły muzycznej

Chronić łąki nadwarciańskie

Boisko w parku Heweliusza
