- Rynku sztuki w Polsce i w Poznaniu. Jak zacząć, gdzie i co kupować, ile to kosztuje, co jest modne, a co powinno być? Obecne i prognozowane trendy opisała Dorota Żaglewska, autorka książki Sztuka czy biznes. Sekrety antykwariuszy.
- Czy hasła malowane na transparentach i wykrzykiwane na demonstracjach Strajku Kobiet są wulgarne? Dlaczego w czasie tych protestów użyto takiego właśnie języka?
- Nowościach wydawniczych, czyli książkach i płytach wydawanych w Poznaniu. W tym numerze m.in.: o tomiku Przedostatnie wiersze Mariana Grześczaka, płytach Lunatix i Galaxis Aresa Chadzinikolau i Prawdziwie polskie techno zespołu Fanfara Awantura oraz o płytowym projekcie Estrady Poznańskiej - Duety.
- Rozmawiamy z animatorami kultury, twórcami i dyrektorami instytucji kultury: Małgorzatą Kempą z Estrady Poznańskiej, Iwoną Smarsz z WBPiCAK, Agatą Rodríguez z Rodríguez Gallery i poetką Krystyną Miłobędzką.
- W dziale historycznym przypominamy o 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, prezentując jego mniej znane epizody i zapomnianych bohaterów - w tym numerze przedstawiamy sylwetki zasłużonych dla niepodległości poznaniaków, braci Wincentego i Jana Wierzejewskich.
- Nie zapominamy o sporcie. W grudniowym numerze IKS-a znajdziecie historię poznańskich zapasów i artykuł o sukcesach baloniarzy z naszego miasta.
IKS jest zawsze ciekawy! Polecamy!