grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

IKS majowy o #kulturzewsieci

W połowie marca w zaledwie kilka godzin portale społecznościowe i strony internetowe wielu instytucji zamieniły się w wirtualne domy kultury, oferując streamingi spektakli, wirtualne oprowadzania po wystawach, wykłady akademickie, koncerty i spotkania autorskie online... O tym zjawisku - ważnej i niezbędnej w tym trudnym czasie "kulturze w sieci" - przeczytacie sporo w majowym numerze IKS-a.

IKS+AFISZ - grafika artykułu
IKS+AFISZ

O swoich doświadczeniach pracy w czasie epidemii opowiadają dyrektorzy miejskich instytucji, poznańscy artyści i animatorzy. O prognozach dla kultury "po pandemii" mówi prof. Waldemar Kuligowski - antropolog kulturowy, redaktor naczelny "Czasu Kultury"; a o nadzwyczajnie trudnej sytuacji branży turystycznej i jej szansach na przyszłość - prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Jan Mazurczak.

W majowym numerze przeczytacie też obszerne fragmenty dziennika, który w ostatnich tygodniach prowadził na swoim profilu na Facebooku aktor i reżyser, aktywista i legenda poznańskiej teatralnej alternatywy - Adam Ziajski.

Sporo miejsca w majowym numerze zajmują też rekomendacje recenzentów portalu Kulturapoznan.pl. Wyławiają z oceanu internetowych propozycji najbardziej wartościowe książki, filmy, płyty, spektakle teatralne.

W majowym numerze inaugurujemy także nowy cykl tekstów o mało znanych patronkach i patronach poznańskich skwerów. W pierwszym odcinku przybliżamy sylwetkę Klementyny Śliwińskiej - poznańskiej automobilistki, pierwszej poznanianki z prawem jazdy. W cyklu tekstów historycznych przeczytacie także o udziale poznaniaków w zamachu majowym 1926 r. oraz o tym, jak Poznań przyjął informację o śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego.    

sk