grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Psia radość

Przy ul. Jawornickiej na Grunwaldzie oddano do użytku nowy wybieg dla psów. Otwarcia dokonali wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski, radny Tomasz Stachowiak i p.o. dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej Szymon Prymas.

Nowy wybieg dla psów przy ul. Jawornickiej na Grunwaldzie - grafika artykułu
Nowy wybieg dla psów przy ul. Jawornickiej na Grunwaldzie

Wybieg jest ogrodzony i posiada dwa wejścia ze śluzami oraz bramę techniczną. Dla psów zaprojektowano dwa obszary z piaszczystą nawierzchnią (na jednej z nich znajdują się głazy, mogące służyć jako element zabawy), a pomiędzy nimi położono kłody drzew. Na środku wybiegu znajduje się lampa solarna. Zadbano także o elementy małej architektury - kosze na śmieci (w tym dwa na psie odchody) i ławki, na których właściciele czworonogów mogą odpoczywać obserwując swoje zwierzęta. Pomyślano również o miskach z wodą dla psów. Całość dopełniają nasadzenia zieleni i ponad 1300 metrów kwadratowych trawników.

Wybieg powstał z inicjatywy radnego miejskiego Tomasza Stachowiaka, który złożył do budżetu poprawkę w tej sprawie. Jak podkreśla, takie miejsce było bardzo potrzebne. - Na osiedlu Kopernika mieszka około 20 tys. osób, wśród nich jest wielu właścicieli czworonogów. Do tej pory nie było tam jednak profesjonalnego, ogrodzonego wybiegu dla psów - mówi radny. - Wybieg został zlokalizowany pomiędzy nową a starą częścią osiedla, dzięki temu wszyscy mieszkańcy będą mieli do niego łatwy dostęp. Jest on także bardzo nowoczesny.

oprac. red.