grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Były już koziołki, rogale Świętomarcińskie, przyszedł czas na Iglicę - symbol Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz budynek Bałtyk. Te charakterystyczne budynki Poznania trafiły na skarpetki.

Czytaj artykuł

Świętujemy 100 lat niepodległości. Zanim nasi przodkowie ją odzyskali, przez 123 lata Polacy byli podzielenie między trzema państwami. Jak to dziedzictwo przeszłości wpływa na współczesność? O tym rozmawiać będą uczestnicy debat eksperckich w Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk.

Czytaj artykuł

Tym razem Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na wykład w ramach projektu "Poznański sposób na niepodległość" - poświęcony Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Ponieważ był on równie wybitnym muzykiem, co politykiem, zabrzmią też dźwięki fortepianu.

Czytaj artykuł

"Dziś dzielnica poznańska gości go u siebie, a najwyższa uczelnia poznańska, nasza Alma Mater nadaje mu jako wyraz najpełniejszy uznania honorowy tytuł Doktora honoris causa" - pisał jesienią 1924 roku "Dziennik Poznański, relacjonując ostatnią wizytę Ignacego Jana Paderewskiego w ojczyźnie.

Czytaj artykuł

12 listopada rektorzy poznańskich uczelni wyższych, prezesi Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu i Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk upamiętnili setną rocznicę powołania przez PTPN Komisji Organizacyjnej w Poznaniu, która doprowadziła do utworzenia Uniwersytetu Poznańskiego.

Czytaj artykuł

11 listopada 1918 roku to dla Polski dzień odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. Sęk w tym, że 100 lat temu tego dnia w Poznaniu trwała... rewolucja.

Czytaj artykuł

Oglądając 11 listopada kolorową paradę przed Zamkiem, warto pamiętać, że na ulicy Święty Marcin przez ponad 100 lat organizowano wielkie defilady z udziałem wszystkich rodzajów wojsk, w tym czołgów i samolotów.

Czytaj artykuł

2018 rok jest wyjątkowy dla piłki ręcznej w Polsce, mija bowiem 100 lat, odkąd ta dyscyplina pojawiła się w naszym kraju po raz pierwszy. Wszystko zaczęło się w Wielkopolsce, a dokładniej w Szczypiornie. 100-lecie piłki ręcznej uświetni w naszym mieście mecz kobiecych drużyn KS AP-Poznań i TV Hannover-Badenstedt.

Czytaj artykuł

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na wykład otwarty w ramach projektu "Poznański sposób na niepodległość", który połączony zostanie z obchodami 212. rocznicy historycznego wjazdu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego i Józefa Wybickiego do Poznania w listopadzie 1806 r.

Czytaj artykuł

Przez ostatnie dwanaście miesięcy poznański sport stracił wiele osób, które w dużym stopniu stanowiły o obrazie tego środowiska. Wśród z nich był Janusz Gogolewski, jeden z najlepszych napastników poznańskiego Lecha w latach powojennych.

Czytaj artykuł

W weekend (w nocy z 27 na 28 października zmieniliśmy czas z letniego na zimowy). Czy to już ostatni raz, kiedy przestawiamy zegarki? W Unii Europejskiej znowu pojawił się temat rezygnacji ze zmiany czasu związanej z porą roku.

Czytaj artykuł

Poznań i Wielkopolska są w sposób szczególny związane z osobą Jana Henryka Dąbrowskiego. Urna z sercem generała znajduje się w Krypcie Zasłużonych Wielkopolan na poznańskim Wzgórzu św. Wojciecha. Poznań jest też jedynym miastem polskim wymienionym w Pieśni Legionów - Mazurku Dąbrowskiego, a najdłuższa poznańska ulica nosi jego imię.

Czytaj artykuł

Wirtualne Muzeum Historii Poznania CYRYL od czasu do czasu pojawia się ze swoją kolekcją w przestrzeniach miasta. Tym razem zawita na Rataje

Czytaj artykuł

Konferencja o kobietach i równouprawnieniu w sporcie odbędzie się 29 października o godz. 16 w Collegium Da Vinci. Wśród gości m.in.: Patrycja Wyciszkiewicz i Joanna Fiodorow. Organizatorem wydarzenia jest europosłanka dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Czytaj artykuł

W Forcie VII zostanie otwarta wystawa prezentująca działalność wybitnego poznańskiego introligatora i społecznika II Rzeczypospolitej - Józefa Przesławskiego.

Czytaj artykuł
1 6 Strona 7 8 9 10