grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Wdzięczność dla walczących z pandemią

Na fasadzie Urzędu Miasta odsłonięto tablicę z repliką medalu "Zasłużonych dla Miasta Poznania", przyznanego w czerwcu 2021 przez Radę Miasta pracownikom medycznym, socjalnym i wolontariuszom, którzy - często z narażeniem własnego zdrowia i życia - zaangażowali się w walkę z pandemią.

Fot. Urząd Miasta Poznania - grafika artykułu
Fot. Urząd Miasta Poznania

W obecności przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Ganowicza i prezydenta Jacka Jaśkowiaka, tablicę w imieniu uhonorowanych odsłoniły: Agata Janeczko, ratowniczka medyczna oraz Barbara Grochal, wolontariuszka z hospicjum Palium.

- Chcemy w ten sposób uhonorować wszystkich anonimowych bohaterów, którzy walczyli i nadal walczą z pandemią, byśmy mogli czuć się w Poznaniu bezpiecznie - podkreślał Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania. - Medal, którego replikę widzimy na tablicy, nie został nikomu oficjalnie wręczony. Umieszczamy go na fasadzie budynku urzędu, wyrażając wdzięczność wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w walkę z koronawirusem.

Tablica to hołd i podziękowanie dla przedstawicieli zawodów medycznych oraz pracowników socjalnych i  wolontariuszy, którzy od dwóch lat każdego dnia toczą nierówny bój o poprawę sytuacji epidemiologicznej. Wykonał ją Roman Kosmala, poznański artysta rzeźbiarz.

oprac. red.