grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Zmiana w klubie PiS

Przemysław Alexandrowicz nie jest już przewodniczącym klubu radnych PiS. Te obowiązki pełni obecnie radna Klaudia Strzelecka.

Przemysław Alexandrowicz - były już szef klubu radnych PiS; Klaudia Strzelecka - obecnie pełniąca obowiązki szefowej klubu PiS - grafika artykułu
Przemysław Alexandrowicz - były już szef klubu radnych PiS; Klaudia Strzelecka - obecnie pełniąca obowiązki szefowej klubu PiS

Klubem radnych PiS Przemysław Alexandrowicz kierował od początku tej kadencji Rady Miasta Poznania, czyli od jesieni 2018 roku. Jest jednocześnie wiceprzewodniczącym RMP i tę funkcję zachował. Obowiązki przewodniczącej klubu PiS pełni obecnie radna Klaudia Strzelecka. Klub w PiS w Radzie Miasta liczy 9 radnych, jest w opozycji wobec większościowego klubu KO.

Przemysław Alexandrowicz jest radnym w 1994 roku (z przerwą w latach 2005-2010). W latach 2002-2005 był przewodniczącym Rady Miasta Poznania, w latach 2005-2007 senatorem RP. W 2019 roku bez sukcesu ubiegał się o mandat senatora z Poznania. Klaudia Strzelecka jest radną od 2014 roku, w tej kadencji przewodniczy Komisji Rewizyjnej.

oprac. red.