Przejazd parowozem - Piast, Pociągiem na koronację króla!

30.07.2011

Pociąg "Piast" przeniesie nas do wczesnych czasów naszej państwowości, do pierwszej stolicy naszego kraju - Gniezna.

Piast, Pociągiem na koronację króla!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa: Poznań Główny - Poznań Starołęka - Poznań Franowo - Oborniki - Rogoźno Wielkopolskie - Wągrowiec - Gniezno Winary - Gniezno - Poznań Garbary - Poznań Główny.

W ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl zabierzemy pasażerów pociągiem specjalnym prowadzonym woltszyńskim zabytkowym parowozem do bardzo dalekiej przeszłości! Pociąg "Piast" przeniesie nas do wczesnych czasów naszej państwowości, do pierwszej stolicy naszego kraju - Gniezna. Pociąg przejedzie trasę z Poznania przez Oborniki Wielkopolskie, Rogoźno Wielkopolskie, dalej nieczynną do niedawna linią kolejową do Wągrowca (gdzie pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z nowego obiektu rekreacyjnego - Aqua-Parku) oraz dalej do Gniezna przez Skoki. U celu podróży pasażerowie będą mieli ponad 3 godziny na udział w wielkim święcie króla Bolesława Chrobrego. W trakcie historycznego festynu pasażerowie będą mogli bardzo dobrze się bawić, zjeść i cieszyć oczy pięknymi inscenizacjami i strojami rodem z czasów pierwszych Piastów. Dodatkową atrakcją przejazdu pociagiem "Piast" będzie możliwość podziwiania Poznania z nietypowej perspektywy - w trakcie przejazdu kolejową obwodnicą miasta przez największą towarową stację w Polsce - tj. Poznań Franowo.
W składzie pociągu przez całą podróż dostępny będzie wagon restauracyjny.
Wszystkie miejsca będą numerowane, przejazd pociągiem "Piast" będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych biletów z miejscówkami. Bilety normalne/ulgowe (tam i z powrotem) w cenie 60/30 złotych (także atrakcyjne ulgi dla dzieci) będą dostępne w wytypowanych kasach przewoźnika "Przewozy Regionalne" oraz w sprzedaży przez internet na stronie TurKol.pl. Rozpoczęcie sprzedaży biletów zaplanowane jest na 30 maja 2011 roku. Już dziś warto zaplanować podróż do przeszłości!

Zobacz www.turkol.pl