Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat wydarzenia

Niebieski poranek

2019-03-30 ( sobota )
09:00-11:00
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

Niebieski poranek to bezpłatne wydarzenie wyłącznie dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu. Podczas niego będzie można zwiedzić ekspozycję oraz wziąć udział w animacjach w przestrzeni przyjaznej dla osób wrażliwych na bodźce sensoryczne. Na czas trwania wydarzenia wyciszymy i rozjaśnimy przestrzeń ekspozycji i holu głównego oraz przygotujemy miejsca odpoczynku z pufami i kocami.

Po godzinie 10.00 Brama Poznania będzie otwarta dla wszystkich zwiedzających.

 Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy na wybrane aktywności:

  • Samodzielne zwiedzanie ekspozycji. W godz. 9.00 - 10.00 ekspozycja będzie otwarta tylko dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu. Ekspozycję zwiedzamy z audioprzewodnikiem, rozpoczynając o dowolnej godzinie pomiędzy godz. 9.00 - 10.00. Na ekspozycji będą czekały pracownicy/-czki Biura Obsługi Klienta, których zawsze można poprosić o pomoc.
  • Animacje w sali warsztatowej. W godz. 9.00 - 11.00 będzie można skorzystać z aktywności w sali warsztatowej. Pod opieką animatorów/-ek będzie można zrobić swoją przypinkę, ułożyć ogromne klocki lub puzzle, zagrać w memory dotykowe, dźwiękowe czy wagowe.

Zapisy: Chęć udziału w wydarzeniu należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: edukacja@bramapoznania.pl

Formularz zgłoszeniowy: http://bramapoznania.pl/niebieski-poranek/. Udział w wydarzeniu jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia od organizatora.

Zobacz bramapoznania.pl