Plakat z informacjami o wydarzeniu i ze zdjęciem Meli Koteluk oraz artystów z grupy Kwadrofonik

Z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowe wydarzenie muzyczne - album "Astronomia poety. Baczyński" z oryginalnymi interpretacjami wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Płyta zawiera 10 piosenek na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji. Z powodu warunków podyktowanych pandemią, album nagrywany był na odległość. Artyści spotkali się na żywo tylko raz, a dalsze prace nad utworami odbywały się w przestrzeni wirtualnej.

Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik opowiedzą o projekcie w studiu Empiku w najbliższy wtorek, 4 sierpnia, o godz. 18:00. Interaktywna transmisja wywiadu odbędzie się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Rozmowa, którą poprowadzi Agnieszka Szydłowska, będzie tłumaczona na język migowy.

-----

Płyta "Astronomia poety. Baczyński" Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik to kolejny projekt muzyczny Muzeum Powstania Warszawskiego. Instytucja do tej pory zainicjowała nagranie takich albumów jak "Fogg - pieśniarz Warszawy" w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, "Jestem przestrzeń" Moniki Borzym, "Historie" Andrzeja Smolika, Natalii Grosiak i Miuosha czy "Placówka '44" w wykonaniu zespołu Voo Voo i ich gości.

Zobacz www.facebook.com/events/2669237433392913/