Stos figurek złożonych z origami na czerwonym stole. W tle stoi kilka książek.

Stowarzyszenie Lepszy Świat i Dorigami zapraszają na wyjątkowy kurs origami! Będzie to seria czterech spotkań, podczas których uczestnicy poznają i rozwiną od podstaw umiejętność składania papieru. Origami jest niezwykłą i bogatą sztuką, dzięki której można tworzyć przeróżne cieszące oko figurki. Rozwija ona także wyobraźnię i zdolności manualne, łącząc przyjemne z pożytecznym. Jeśli lubisz tworzyć i chcesz poznać coś nowego, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Harmonogram warsztatów:

  • Spotkanie 1 (3.10):

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy zapoznają się z podstawami rządzącymi sztuką origami: symbolika, zgięcia i przydatne zasady. Złożą kilka klasycznych modeli, takich jak np. lis czy żuraw, a także posłuchają nieco historii na temat tej sztuki.

  • Spotkanie 2 (10.10):

Kolejne spotkanie skupi się na rozwinięciu i dalszym ćwiczeniu poznanych już umiejętności (w końcu praktyka czyni mistrza!). Uczestnicy wspólnie stworzą bardziej zaawansowane modele, takie jak paw czy słoń.

  • Spotkanie 3 (17.10):

Tematem przewodnim trzecich zajęć będzie origami modułowe, czyli modele złożone z kilku elementów. Uczestnicy złożą gwiazdy, które będą ciekawą i oryginalną dekoracją lub prezentem na każdą okazję

  • Spotkanie 4 (24.10):

Ostatnie spotkanie będzie podsumowaniem wszystkiego, czego uczestnicy nauczyli się podczas poprzednich tygodni. Zmierzą się z jeszcze bardziej zaawansowanymi modelami, takimi jak smok czy motyl, a także posłuchają opowieści na temat niecodziennych zastosowań sztuki origami w życiu codziennym.

Udział w cyklu czterech warsztatów: 80 zł. W ramach spotkania organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały warsztatowe.

Zapisy: tworzmy@lepszyswiat.org.pl.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty skierowane są do wszystkich, niezależnie od wieku.

Ze względu na trwającą epidemię prośba o noszenie maseczek (lub innych zakryć twarzy), dezynfekowanie rąk oraz zachowanie odstępu. Na miejscu będą dostępne niezbędne środki dezynfekujące.

Zobacz www.facebook.com/events/878291692702507/