Na grafice plakat wydarzenia.

Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej - wystawa

2023-12-06 ( środa ) – 2023-12-20 ( środa )
Stary Browar, Słodownia +1, ul. Półwiejska 42

Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej organizowane przez Wydział Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu jest konkursem dedykowanym pamięci profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty i cenionego pedagoga uczelni. Celem konkursu jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów szkół wyższych oraz propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej oraz konfrontacja panujących trendów rzeźbiarskich na uczelniach o profilu artystycznym. Naszym celem jest również wsparcie rozwoju kariery artystycznej młodych ludzi, w 7 edycji SBMFR łączna pula nagród wyniosła ponad 20 000 zł w nagrodach pieniężnych i nie tylko: do zdobycia są odlewy w brązie wybranych realizacji, indywidualna wystawa, publikacja wywiadu z wyróżnioną osobą, a dla licealistów Indeks Wydziału Rzeźby. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem - z ponad 300 nadesłanych prac wybrano 62 prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej oraz w publikacji katalogu.

Oficjalne otwarcie wystawy wraz z wręczeniem nagród odbędzie się o 18:00, dnia 6.12.2023 w przestrzeni Słodowni+1, CH Stary Browar (ul. Półwiejska 42) w Poznaniu.

Wystawie konkursowej towarzyszyć będzie wystawa pt. "Wielka - mała rzeźba" prof. Krzysztofa S. Nitscha - cenionego artysty i pedagoga Krakowskiej ASP. Kuratorem wystawy towarzyszącej jest dr hab. Jarosław Bogucki, prof. UAP.

Więcej informacji

opr.ysw

Zobacz https://starybrowar5050.com/wydarzenia/