Zdjęcie obrazu

Ferie w Muzeum Narodowym w Poznaniu i jego oddziałach

12.02.2024
11:00

Na czas tegorocznych ferii Muzeum Narodowe w Poznaniu przygotowuje dla najmłodszych widzów zajęcia w przestrzeniach galerii, połączone z zabawami, warsztatami czy zagadkami. Spotkania odbywać się będą zarówno w Gmachu Głównym MNP jak i w trzech jego oddziałach: Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu, w Muzeum Instrumentów Muzycznych na Starym Rynku i w Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie. Spotkania wypełnią opowieści o tajemniczych przedmiotach, muzycznych instrumentach i kompozytorach, historie o zwierzętach i wiele innych.

Oprócz zajęć dla widzów indywidualnych w ofercie są spotkania dla grup zorganizowanych - grup kolonijnych i półkolonii. Całość zamieszczona jest na stronie MNP w zakładce edukacja.

13.02 - O rodzinach instrumentów  (6-10 lat)

Instrumenty, tak jak i ludzie, żyją w rodzinach. Skąd biorą się ich "nazwiska"? Czy fortepian jest spokrewniony z gitarą? Jak ma na imię siostra skrzypiec? Przyjdźcie, sprawdźcie, posłuchajcie i... zagrajcie!
Muzeum Instrumentów Muzycznych, Stary Rynek 45

14.02 - Jak wysyłać tajne wiadomości, i czy muszki to tylko owocówki?  (7-12 lat)
Uczymy się "mowy" wachlarzy. Jak wysyłać ściśle tajne wiadomości? Jak stworzyć sekretny język? Czy uda nam się porozmawiać bez użycia słów?
Muzeum Sztuk Użytkowych, Góra Przemysła 1

15.02 - Muzealne zwierzęta i... jak je znaleźć?  (6-10 lat)
Muzeum zamieszkują różne stworzenia, kryją się w zakamarkach i czekają na spotkanie, by opowiedzieć swoje nam swoje przygody. Zapraszamy!
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Aleje Marcinkowskiego 9

16.02 - Skąd się wzięło dzieło  (6-10 lat)
Jak to się stało, że w muzeum jest tyle eksponatów? Do kogo należały dawniej, a do kogo dziś? Podczas spotkania, rozwiązując różne zagadki, poznamy kilka niezwykłych historii dzieł z Muzeum Narodowego w Poznaniu, a przede wszystkim dowiemy się jak do niego trafiły.
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Aleje Marcinkowskiego 9

20.02 - Muzyczne opowieści  (6-10 lat)
Podczas zajęć poszukamy instrumentów, które potrafią opowiadać niezwykłe muzyczne historie - o zbliżającym się czasie świąt, o pięknych rumakach, o niezwykłych dalekich krajach... Na koniec spróbujemy wyczarować z instrumentów naszą wspólną muzyczną opowieść.
Muzeum Instrumentów Muzycznych, Stary Rynek 45

21.02 - Starożytne puzzle  (8-12 lat)
Podczas zajęć przyjmiemy perspektywę archeologa, będziemy uczyć się dostrzegać piękno fragmentu i je interpretować wedle własnej wizji. Dowiemy się czym jest kartonaż i zobaczymy niepokazywane na co dzień, prawdziwe relikty sztuki Starożytnego Egiptu.
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Aleje Marcinkowskiego 9

22.02 - Urodzinowo o Chopinie  (6-10 lat)
Pomimo ukończonych 214 lat Chopin i jego muzyka mają się doskonale! Zapraszamy na urodzinowe spotkanie, podczas którego przekonacie się, jak niezwykłym dzieckiem był mały Fryderyk, obejrzycie fortepiany z czasów jego młodości i zobaczycie, jak naprawdę wyglądał, gdy dorósł. Obiecujemy, że - jak to na urodzinach - nie zabraknie świetnej muzyki i dobrej zabawy.
Muzeum Instrumentów Muzycznych, Stary Rynek 45

23.02 - Opowieści sprzed wieków  (6-10 lat)
Wśród blasku złota i niecodziennego zapachu, pośród gestów i spojrzeń postaci z obrazów i rzeźb snują się historie. Idąc tropem świętych, tajemniczych rekwizytów i... ogonów poznamy tajemnice średniowiecza. Zajęcia w przestrzeni wystawy "Powiadacze. Dialog sztuki współczesnej ze średniowieczną".
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Aleje Marcinkowskiego 9

23.02 - Tajemnicze obiekty  (6-10 lat)
Podczas wspólnej zabawy w muzealnych detektywów, odkryjemy razem tajemnicze eksponaty i poznamy ciekawostki z nimi związane. Podejmijcie wyzwanie i rozwiążcie wszystkie zadania!
Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, Śmiełów 1

KOSZT
- 20 zł
- Opiekun towarzyszy dziecku bezpłatnie.

ZAPISY
- Na poszczególne zajęcia obowiązują zapisy:
- Muzeum Narodowe i oddziały poznańskie: tel. 61 85 68 136  (poniedziałek - piątek, godz. 8:00 - 15:30)
- Śmiełów: tel. 62 74 03 164

Zobacz mnp.art.pl/galeria-malarstwa-i-rzezby/ferie-w-muzeum-narodowym-w-poznaniu-i-jego-oddzialach