Logo Teatru Ósmego Dnia.

Dostępny w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i polskim

"Twoja historia" to warsztat dla każdego, kto kiedykolwiek zidentyfikował się jako kobieta.

Cosmino Productions zaprasza na warsztaty, podczas których kobiety będą pracować z członkami zespołu artystycznego nad tworzeniem "kolaży opowieści" swoich doświadczeń wywołanych tematami poruszanymi w spektaklu.

Te nowe dzieła sztuki można następnie przesłać na stronę heartburnwomen.com

Heartburnwomen to cyfrowe, kreatywne centrum dla kobiet w każdym wieku, o każdym wyznaniu, narodowości i kulturze. To platforma, na której bez osądów i komentarzy można dzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami za pomocą sztuki i słów.

Mamy nadzieję, że to dzielenie się otworzy dynamiczną wymianę sposobu, w jaki polityka, kultura i tradycja na co dzień wpływają na życie kobiet ze wszystkich zakątków świata.

Kolaż może być: "Dziełem sztuki wykonanym przez naklejenie różnych materiałów, takich jak fotografie i kawałki papieru lub tkaniny na podkład". "Kolekcja lub połączenie różnych rzeczy". Po prostu wycinanie i przyklejanie!

Na tych warsztatach zapraszamy do stworzenia kolażu pod okiem artystki Jo Johnston, a następnie (jeśli czujesz się komfortowo) podzieleniem się w bezpiecznej przestrzeni historią stojącą za obrazem. Prosty, nie wymagający umiejętności rysowania lub malowania. Masz swobodę wyboru i zmiany stylu obrazów, aby opowiedzieć swoją historię. Nie ma na to dobrego ani złego sposobu. Po prostu znajdź obrazy/słowa, które opowiadają Twoje historie jako kobiety/dziewczyny, z którymi się łączysz, wyrażasz uczucia i przywołujesz wspomnienia. Proporcja nie jest ważna. Myśl w kontekście społeczeństwa, rodziny, przyjaciół, religii, polityki, pracy, społeczności. Kolory, kształty, wzory i faktury mogą wywoływać w nas uczucia, wspomnienia i doświadczenia. Wycinanie obrazów lub części obrazów z ich oryginalnego kontekstu i "przeformułowanie" ich w celu połączenia ich z naszą osobistą sytuacją może być ekscytujące. Przykłady zostaną podane wraz ze wskazówkami i impulsami głosowymi i fizycznymi / ćwiczeniami zespołu Heartburn, które pomogą Ci zacząć i stworzyć rozmowy na tematy poruszane w przedstawieniu. Obrazy, myśli, uczucia i sekrety można nawet ukryć i złożyć w kolażu. Przynieś czasopisma, gazety, zdjęcia lub kopie zdjęć, tkaniny, nici, listy - wszystko, co możesz pociąć i podrzeć... My również zapewnimy materiały.

Warsztat jest darmowy.

Bilety dostępne w: