Spotkanie Klubu Kobiet Przedsiębiorczych z prof. Michałem Rusinkiem
To wyjątkowa okazja do nawiązania inspirujących kontaktów, wymiany doświadczeń oraz wspólnego wsparcia w biznesowej podróży.
Gość specjalny: prof. Michał Rusinek
Temat: Sztuka słowa. O mocy i znaczeniu języka.
Współczesny świat to z pewnością czas, w którym słowo ma ogromne znaczenie, ale również jest on skomplikowany i wielowymiarowy. Z jednej strony, w erze cyfrowej, słowo odgrywa niezwykle istotną rolę w komunikacji. Korzystamy z tych narzędzi, aby dzielić się swoimi myślami, opiniami, doświadczeniami, a także aby wyrażać siebie poprzez pisanie i publikowanie swoich prac.
Z drugiej strony, tempo życia i nadmiar informacji często sprawiają, że słowo jest konsumowane powierzchownie, a jego wartość może być pomniejszana. Ponadto, w świecie pełnym obrazów, dźwięków i wrażeń, słowo może mieć trudność w konkurowaniu o uwagę ludzi.
Zapraszamy do głębszego zrozumienia mocy i znaczenia słów w naszym życiu codziennym i literaturze. Będziemy rozmawiać o tym jak słowa mogą kształtować nasze myśli, emocje i relacje z innymi. Skupiając się na różnych aspektach komunikacji werbalnej, od retoryki po poezję i słowo pisane, powiemy w jaki sposób wybór słów i stylu wpływa na sposób, w jaki są one odbierane, jak używać słów kreatywnie by być usłyszanym.
Podczas Spotkania Klubu Kobiet Przedsiębiorczych z prof. Michałem Rusinkiem poruszymy kwestię odpowiedzialności za używanie słów i świadomości wpływu, jaki mają one na nasze życie i społeczeństwo jako całość. A wszystko w ramach wdzięczności za twórczość Wisławy Szymborskiej, chwilę po 100. rocznicy jej urodzin
Spotkanie Klubu Kobiet Przedsiębiorczych z prof. Michałem Rusinkiem | Facebook
KP - Klub Kobiet Przedsiębiorczych (klubkp.pl)
MICHAŁ RUSINEK
wykłada (literaturoznawstwo na UJ),
przekłada (książki) i
układa (wierszyki, piosenki, felietony).
Urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka - z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku.