Plakat ze zdjęciem Anny Kalinowskiej

Spotkanie z Anną Kalinowską w Empiku - ODWOŁANE

2020-03-20 ( piątek )
18:00
Empik, plac Wolności, ul. Ratajczaka 44, Poznań

SPOTKANIE ODWOŁANE!!!

Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Anną Kalinowską i jej książką "Uciec w Himalaje, czyli PRL, dewizy i marzenia o wolności" (Wydawnictwo Bellona).

Zjawisko wyjazdów "Kierunek Azja" nieco przypominało fenomen Dzikiego Zachodu z czasów gorączki złota. Lecieli, jak i tam po "złote runo", osobnicy najprzeróżniejsi: romantyczni podróżnicy i kombinatorzy, przekupy z bazarów i wyczynowi himalaiści, amatorzy trekkingu i miłośnicy leżenia na plaży. Choć tak wiele ich dzieliło: cel wyjazdu, środowisko społeczne, wiek, wykształcenie i upodobania - dla wszystkich kluczem do sukcesu wyjazdu był handel z "dobrym przebiciem". Jedni za te zyski jechali do Nepalu, by ruszyć na trekking w Himalaje, inni robili kolejne zakupy, by wieźć nowy towar prosto na polskie bazary.

Książka opowiada o wyprawach w tym romantycznym celu - podróży w największe góry świata - i o handlowych perypetiach "po drodze". Pięć opowiadań - pięć prawdziwych historii ubranych w literacki kostium. Podane ze swadą, oddają klimat tamtych czasów.

Wstęp wolny.

Zobacz www.facebook.com/events/603333103849308/