x

Koncert charytatywny - Gramy dla Jacka.

2018-02-03 ( sobota )
18:00
Pod Minogą, Nowowiejskiego 8

Jacuś ma 9 lat, urodził się zdrowy, rozwijał się prawidłowo. Mając 3,5  miesiąca przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, sepsę. W  szpitalu spędził ponad 3 miesiące, przeszedł operację drenaż ropniaków  podtwardówkowych. Dziś w konsekwencji tamtej choroby, choruje na ciężką  padaczkę lekooporną - zespół Gastauta-Lennoxa, ma zaniki korowe i
podkorowe mózgu. Został zakwalifikowany do diety ketogennej, którą jest  leczony od września 2011 r. w Chorzowskim Centrum Onkologii i Pediatrii.
Jacuś ma niedowład 4-kończynowy spastyczny, niedorozwój psycho-ruchowy  (nie chodził, nie siedział samodzielnie, nie słyszał, nie mówił).  Stwierdzono u niego głęboki, obustronny niedosłuch, jest obustronnie  implantowany ślimakowo.
Jacek jest codziennie rehabilitowany i to przynosi efekty. Od 13.02.2012  roku nie miał ani jednego ataku padaczki! Choć Jacuś nie mówi,  interesuje się otaczającym światem, chętniej nawiązuje kontakt wzrokowy  i zaczyna obserwować i naśladować otaczające go osoby. Jest bardzo  ruchliwym, energicznym i ciekawym świata dzieckiem, zaczął siadać,  raczkować i wstawać, nadal jednak nie utrzymuje równowagi i nie chodzi  samodzielnie, dzięki intensywnej rehabilitacji zaczyna stawiać kroki  przy "balkoniku". Wymaga wciąż intensywnej terapii i stymulacji. Jacuś  potrzebuje pieniędzy na zakup leków, suplementów diety, środków  higienicznych, ubrań, butów ortopedycznych, turnusy rehabilitacyjne,  rehabilitację, basen, pomoce dydaktyczne, dojazdy do szpitala w  Chorzowie, części wymienne do implantów ślimakowych.
Oczywiście całość odbędzie się tylko dzięki Wam, bo to Wy przyjdziecie  na koncert, wydacie pieniążki, za które będzie można pomóc Jackowi.
Dzięki temu każdy uczestnik koncertu, poza świetną zabawą, stanie się  wspaniałym darczyńcą.
Zagrają dla nas i umilą nam czas zespoły, które oczywiście zrobią to za  darmo:
Zespół Second Child
Zespół Wizja Lokalna
Zespół the OLD BAND

Więcej informacji

opr.sw