Na ciemnoniebieskim tle złote loga zespołów oraz nazwa trasy koncertowej. Dane w opisie wydarzenia i tytule.

Koncert zespołów - Tyr + Arkona + Dalriada + Varang Nord - UWAGA! Koncert odwołany!

18.09.2021
19:00

Koncert odwołany!

Wyjątkowa co-headlinerska trasa koncertowa Heathen Heroes Europe Tour 2021 w towarzystwie węgierskiej Dalriady oraz łotewskiego Varang Nord.

Tyr
Powstała w 1998 roku grupa Týr jest głównym muzycznym towarem eksportowym Wysp Owczych i jednym z przedstawicieli folkowo-metalowej sceny.
Zespół od samego początku tworzą Gunnar Thomsen (bas i wokal) oraz Heri Joensen (gitara, wokal). Tyr tworzy melodyjną, dość podniosłą odmianę folk metalu. W ich muzyce można odnaleźć wiele odniesień do nordyckiej mitologii i Wikingów - nawet nazwa zespołu pochodzi od imienia skandynawskiego boga wojny, Týra. Grupa ma na swoim koncie kilka klasyków z "Hail to the Hammer" na czele.

Arkona
Rosyjska Arkona zaczęła działalność w 2002 roku w Moskwie, a ten czas pamięta z obecnego wcielenia jedynie charyzmatyczna wokalistka Masza Archipowa. Oprócz niej grupę tworzą Rusłan "Kniaź" Rosomachierow (gitara basowa), Siergiej "Lazar" Atraszkiewicz (gitara), Władimir "Volk" Rieszetnikow (flet, dudy) i mający niebotycznie obszerne muzyczne CV Andriej Iszczenko (perkusja). Przy pomocy wielu tradycyjnych instrumentów Arkona tworzy ciekawą mieszankę pagan folku i metalu, a w śpiewanych po rosyjsku piosenkach, nawiązuje do tradycji przodków, do legend, baśni, podań, etc.
Grupa odwiedza nasz kraj regularnie i nie ma żadnego problemu z przyciągnięciem licznej rzeszy maniaków pagan folk metalu na swoje koncerty!

Dalriada
Główną pozycję na scenie w siedmioosobowej węgierskiej formacji zajmuje wokalistka Laura Binder (gra także na skrzypcach i flecie) oraz András Ficzek (wokal, gitara). Z Týr i Arkoną muzycy Dalriady znają się bardzo dobrze, bo mieli okazję już wspólnie występować, również w Polsce. Śpiewają po węgiersku, czerpiąc z węgierskich legend i poematów, choć źródła nazwy zespołu znajdują się na Wyspach Brytyjskich. Warto dodać, że w folk metalu w wykonaniu Węgrów, pierwiastek metalowy jest bardzo silnie obecny, agresywny i jednocześnie mocno melodyjny. 

Varang Nord
Varang Nord to wykonująca folk metal łotewska formacja, która powstała w 2014 roku na terenie dawnych Inflant, w drugim co do wielkości mieście Łotwy, Dyneburg (po łotewsku Daugavpils) nad Dźwiną (łot. Daugava).
Kapela składa się z czterech panów i dwóch pań. Wszyscy są miłośnikami chłodnych okolicznych lasów, dawnych bóstw, którym składano krwawe ofiary, szalonych imprez z niekończącym się strumieniem ciemnego piwa i głośnych śpiewów. Muzycznie Varang Nord to deathmetalowe riffy, epickie śpiewy, melodyjne partie akordeonu. Już w roku powstania kapeli ukazała się zaśpiewana po rosyjsku EP-ka "Fire Of The North". Potem były jeszcze kolejna EP-ka i dwa duże albumy, ale najważniejszym wydarzeniem w historii Varang Nord było zwycięstwo w 2019 roku na Wacken Metal Battle.

Bilety w cenie 90 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: