Pejzaż Gruzji

Dom Bretanii zaprasza na 11. edycję Festiwalu Kultur Europy. Tym razem zajrzymy do Gruzji, kraju leżącego na pograniczu Europy i Azji, który buduje demokrację, zmagając się z wieloma przeciwnościami.

Gruzję najczęściej kojarzymy z ZSRR, z Kaukazem i z winem. Festiwal pozwoli na spotkanie z jej starożytną historią, z niezwykłym językiem i pismem, a także odsłoni wewnętrzne problemy związane z sytuacją geopolityczną.

W programie m.in. wystawa fotografii Thomy Sukhashvili - "Dzieci Marsa" (otwarcie 14 października o godz. 18). Fotografie prezentowane w ramach projektu "Dzieci Marsa" zostały wykonane na osiedlach dla przesiedleńców wewnętrznych w Gruzji.

Oprócz tego będzie można uczestniczyć w licznych wykładach, pokazach filmów fabularnych i dokumentalnych oraz spotkaniach podróżniczych.

Na zakończenie festiwalu po raz pierwszy do Polski przyjedzie Dini Virsaladze - pierwsza dama gruzińskiego jazzu. Koncert znakomitej gruzińskiej pianistki odbędzie się ostatniego dnia Festiwalu, tj. 20 października o godz. 18 w klubie Blue Note.

Szczegółowy program na stronie Domu Bretanii.