Baner promujący wydarzenie.

Poznań w formie - bezpłatny festyn rodzinny

22.04.2023
11:00

W Dniu Ziemi, 22 kwietnia na Cytadeli rusza akcja "Poznań w formie". Cykl prozdrowotnych, proekologicznych i międzypokoleniowych pikników poruszających tematykę zdrowego życia  w mieście.

Łącznie, na przestrzeni najbliższych miesięcy zaplanowano 10 wydarzeń "Poznań w formie", których program wypełnią dedykowane całym rodzinom wydarzenia i atrakcje promujące zdrowy i aktywny tryb życia oraz edukację ekologiczną.

Najmłodsi będą mogli liczyć na ciekawe warsztaty oraz gry i zabawy z nagrodami. Na nieco starszych uczestników będą z kolei czekały badania profilaktyczne, konsultacje lekarskie, porady dietetyczne i fizjoterapeutyczne oraz cykl spotkań i zajęć poświęconych zdrowemu trybowi życia.

Odbędą się m.in. zawody w biegach na orientację "Z mapą w Las" zorganizowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Będą w nich mogły wziąć udział nawet najmłodsze dzieci, dla których organizator przewidział specjalny mini tor, gdzie w bezpiecznych warunkach będą mogły uczyć się nawigowania z mapą.

Na zajęcia Nordic Walking, które poprowadzą doświadczeni instruktorzy, zaprasza Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych. W ramach bezpłatnych badań organizowanych przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Poznania będzie można zbadać m.in. swój słuch, a także kości w kierunku osteoporozy. Prowadzone będą również badania RTG. Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo zaprasza z kolei na sportowe zmagania na ergometrach.

Straż Miejska zaplanowała pogadanki profilaktyczne. Seniorzy będą mogli poradzić się w kwestii nie tylko swojego zdrowia, ale i bezpieczeństwa. A dla dzieciaków nie lada gratką będzie okazja do bliższego poznania radiowozu Ekopatrolu. Przewidziano ponadto warsztaty z segregacji śmieci prowadzone przez Oddziału Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Grupa MTP zaprasza do rodzinnej strefy zabawy. W programie znajdą się sportowe animacje dla najmłodszych - zumba i tańce, a także gigantyczne bańki mydlane. Scenę na Cytadeli zaczaruje Teatr Fuzja koncertem w wykonaniu aktora, muzyka i kompozytora Jakuba Woźniaka. Towarzyszyć mu będą aktorzy Teatru Fuzja, wcielając się w osobliwe postaci, bawiąc i angażując tę mniejszą i większą widownię. W programie znajdzie się także "Koncert jak z bajki" w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej Art Bonsai.

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza natomiast na warsztaty rozwijające motorykę małą, w ramach której dzieci będą przygotowywały wiosenne wiatraki.

Poznań w formie to bezpłatny festyn rodzinny zainicjowany przez Miasto Poznań.

W programie m.in.

  • 11:00-11:50 - występ / koncert Teatr Fuzja,
  • 11:50 - Zumba i tańce dla dzieci,
  • 12:05 - spotkanie "Z mapą w las", czyli rozmowy o rodzinnych biegach na orientację, orgnizowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu,
  • 12:30-13:30 - koncert Jak z Bajki z piosenkami z filmów dla dzieci, w wykonaniu aktorów Bonsai - Agencja Artystyczna,
  • 13:30 - Zumba dla dzieci,
  • 13:45 - pokaz, jak poprawnie uprawiać nordic walking, przygotowany przez Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych,
  • 14:15 - na scenie wystąpi Straż Miejska Miasta Poznania z programem dla seniorów "Pozytywniacy",
  • 14:30 - Zumba i tańce dla dzieci,
  • 14:30-16:00 - Strefa rodzinnych animacji Grupa MTP.

Poza tym uczestnicy będą mogli brać udział w warsztatach segregacji odpadów, czy warsztatach organizowanych przez Centrum Sztuki Dziecka, biegach przełajowych, badaniach profilaktycznych (dostępny będzie Bus RTG, Osteobus i Słuchobus). Jakby tego było mało to będą także bański mydlane, ergometry wioślarskie i wiele innych.

Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji - na fanpage'u Organizatora: @PoznanWFormie

Baner

Zobacz www.facebook.com/PoznanWFormie/