Kulturalny Stary Rynek - Salon Sąsiedzki!

07.07 – 08.07.2018

Salon Sąsiedzki: aktorzy, przekąski, animacje i muzyka!

W niedzielę ruszył na ulicy Zamkowej Salon Sąsiedzki - Kulturalny Stary Rynek swoista strefa wypoczynku, relaksu i dialogu czynna w letnie soboty i niedziele. Zlokalizowana została na świeżym powietrzu, na ulicy Zamkowej, a odwiedzić ją mogą wszyscy mieszkańcy Poznania oraz turyści. Salon sąsiedzki zaaranżowany został na dywanie, gdzie ustawiony jest m. in.: stół, fotele, taborety, stoliki szachowe, czy kwiaty w doniczkach. W salonie serwowane są m. in. #Nieodpłatne śniadania, ciasto, kawa, czy napoje.

7 lipca godzina 11 - Salon Sąsiedzki - Kulturalny Stary Rynek - ulica Zamkowa 3/4
8 lipca godzina 14 - Salon Sąsiedzki - Kulturalny Stary Rynek - ulica Zamkowa ¾

Pomysłodawcy:

Salon Sąsiedzki to idea spotkań, spotkań społeczności związanej z naszą okolicą, to integracja, rozmowa, wymiana myśli, muzyka i akcja. Będziemy Wam przybliżać nasze pomysły na rozwój naszego fyrtla, będziemy snuć fantazje i mam nadzieje je realizować z czasem. Będziemy zbierać Wasze historie, stwórzmy mitologie Naszego miejsca. W niedziele słodkie i lemoniada oraz dużo muzyki! Zapraszamy bywalców, mieszkańców, pasjonatów, tych co po ciężkiej nocy i tych co po kościele. Placek z rabarbarem się piecze!

Zamiarem Organizatorów, przez siedemnaście weekendowych dni lata 2018 jest organizowanie strefy odpoczynku, relaksu oraz dialogu. W okolicach ul.Zamkowej rozkładany jest dywan na nim stoliki i taborety, fotele, stoliki szachowe, ustawiamy radio i kwiaty w doniczkach. Urządzamy Salon Sąsiedzki.

Kuchnia Dla Dragona, aktorzy, spektakl

Sobotnie śniadania szykowane przez Kuchnie Dla Dragona, zaanimują aktorzy z Teatru Polskiego w Poznaniu którzy w przebraniu, krążąc po najbliższej okolicy, zachęcać będą do zapoznania się ze sobą sąsiedzkiej społeczności, a turystom opowiadać będą o zasłyszanych przy stoliku historiach.
Opowieści będą spisywane przez zaproszonego do współpracy reżysera, by w przyszłości (może w przyszłym roku) stały się kanwą do powstania spektaklu czy żywego przewodnika po naszym trójkącie Staro Rynkowym. W centrum działania Salonu Sąsiedzkiego mają znaleźć się: ul.Zamkowa, ul.23 lutego (czy też ul.Lewandowskiej), ul. Masztalarska.

W niedzielę z kolei, przy popołudniowej herbacie, kawie i ciastkach będzie można poznawać kolejne ludzkie historie i historie fyrtla, będziemy grać w szachy, bierki i warcaby. W ten dzień również zapraszamy artystów. Tym razem solistów-muzyków i nie chcemy ograniczać się do muzyków estradowych, w naszym kręgu zainteresowań są także muzycy uliczni, którzy mogliby odnaleźć tu swoje miejsce.

_
opr.LT