a

Koncert - Rhoda Scott - Lady Quartet

2018-10-12 ( piątek )
21:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

UWAGA! Koncert został odwołany. Zwrot pieniędzy za zakupione bilety w miejscu ich zakupu.

RHODA SCOTT - LADY QUARTET

Legendarna amerykańska hammondzistka przyjeżdża ze swoim kobiecym kwartetem! Panie grają szybko, skocznie, a ze swoich instrumentów wyciągają to co najlepsze!

Jako córka pastora, kościoła episkopalnego, Scott spędziła większość swojego dzieciństwa w kościele, w New Jersey, gdzie nauczyła się grać na organach już w wieku siedmiu lat. Wkrótce została organistką chórów młodzieżowych. Później Scott studiowała grę na klasycznym pianinie. W dalszej nauce, skupiła się na organach i uzyskała tytuł magistra z teorii muzyki w Manhattan School of Music. W tym czasie została zaproszona przez członka chóru do udziału w małym zespole jako pianistka jazzowa. Jej jedynym warunkiem, była możliwość gry na organach, a nie na pianinie. Po wielu latach praktyk, stała się wybitnym muzykiem jazzowym, grającym na Organach Hammonda.

"Jest to najpiękniejszy instrument na świecie." - mówi Scott. "Kiedy pierwszy raz usiadłam przed nimi, od razu zdjęłam buty i zaczęłam grać."

Talent Rhody Scott odkrył Count Basie, który zatrudnił ją do gry w swoim klubie w Harlemie. W 1967 przeniosła się do Francji, gdzie osiągnęła jeszcze większą sławę niż w Stanach Zjednoczonych. Występowała w Olympie w Paryżu, grając z najlepszymi: Ray'em Charlesem, Georgem Bensonem, Ellą Fitzgerlad czy z Kennym Clarkiem.

Rhoda Scott przyjeżdża ze swoim kwartetem - Lady Quartet, który został założony w 2007 roku, a swój pierwszy koncert dały w paryskim Sunset Jazz Club. Panie grają szybko, skocznie i przede wszystkim charyzmatycznie. Szybko po swoim debiucie, Lady Quartet dał się we znaki światowemu jazzowi.

Skład:

  • Rhoda Scott - Organy Hammonda,
  • Sophie Alour - saksofon tenorowy,
  • Lisa Cat-Berro - saksofon altowy,
  • Julie Saury - perkusja

_
opr.LT, akt.sw