a

Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa, gościnnie Jurek Styczyński - Polski Dzień Bluesa - koncert

2018-09-20 ( czwartek )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Sławek Wierzcholski - wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki.

Założyciel i lider grupy Nocna Zmiana Bluesa. Ze swym zespołem a także pod własnym nazwiskiem wydał piętnaście płyt oraz wystąpił w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Koncertował z czołówką polskich muzyków rockowych i jazzowych. Nagrany wespół z Wojciechem Karolakiem album "Piątek wieczorem" zdobył w roku 2005 miano "Złotej Płyty".

Z Nocną Zmianą Bluesa otwierał koncert grupy Blues Brothers (Norymberga 1989) i B.B. Kinga (Warszawa 1996). Na płycie "Chory na bluesa" obok Sławka gra na harmonijce legendarny amerykański bluesman Charlie Musselwhite zaś CD "The Last Mohican of the Blues" zawiera zapis jam session z słynnym Louisiana Redem.

W roku 1997, Sławek jako pierwszy Polak-bluesman wystąpił wśród najwybitniejszych harmonijkarzy na Światowym Festiwalu Harmonijki w Trossingen w Niemczech.

Nowatorski CD Sławka "Polski Blues" łączący bluesa z polskimi instrumentami ludowymi zdobył entuzjastyczną recenzję w prestiżowym amerykańskim magazynie "Blues Revue" (Nr 55 March 2000).

Od kilku lat w ankiecie Blues Top kwartalnika "Twój blues" Sławek wybierany jest głosami czytelników czołowym harmonijkarzem i wokalistą bluesowym w Polsce.

Bilety w cenach:

  • do dnia 13.09.2018
    stojące - 45 zł
    siedzące - 55 zł
  • od dnia 14.09.2018
    stojące - 55 zł
    siedzące - 70 zł

_
opr.LT

Bilety dostępne w: