plakat

Nauka Polska - wspólne odkrywanie tego, co nieodkryte

10.11.2018

11 listopada, czyli Dzień Niepodległości, to bez wątpienia data ważna dla Polaków. W tym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości! Do obchodów tego ważnego dnia przyłącza się również Laboratorium Wyobraźni PPNT! W przeddzień tego święta będziemy rozmawiać o polskich naukowcach i odkrywać ich dokonania. Co łączy Polaków i esperanto? Co anglojęzyczna nazwa "walkie-talkie" ma wspólnego z Polską? Co łączy tlen i warzywa? I co ma czekolada do matematyki? Na te oraz wiele, wiele innych pytań odpowiemy właśnie w trakcie wydarzenia. Atrakcje:

  • Warsztaty w Experymentarium: warsztaty multidyscyplinarne nawiązujące do osiągnięć polskich naukowców w takich dziedzinach, jak fizyka, chemia czy matematyka. Uczestnicy będą mieli możliwość wykonać serię eksperymentów, które pozwolą im nie tylko zrozumieć na pozór trudne zjawiska, ale także nauczyć się nowych pojęć czy sposobów rozwiązywania zagadek logicznych.
  • Zwiedzanie ekspozycji Wystawy Czerwonej: zwiedzanie ekspozycji interaktywnej połączone z poznawaniem polskich naukowców i ich dokonań w poszczególnych dziedzinach nauki. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć tajniki hydrostatyki, hydrodynamiki i elektryczności, a także magnetyzmu i ciśnienia. Ponadto, zwiedzanie ekspozycji będzie znakomitą okazją do obserwowania fizycznych zjawisk związanych ze światłem.

Godzina rozpoczęcia: 10:00, 12:30. Czas trwania: 2h. Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=29&data=2018-11-10