Plakat wydarzenia

Pokój Nauczycielski: jak wykonać szkolny teatr Kamishibai?

13.12.2019
15:00

Magiczna skrzynka z opowieściami to świetne narzędzie pracy z najmłodszymi. Dowiedz się, jak snuć opowieść i jak wykonać szkolny teatr Kamishibai*.

W listopadzie Brama Poznania zaprasza na kolejny warsztat w ramach "Pokoju Nauczycielskiego". Tym razem organizatorzy chcą przybliżyć szerokie możliwości wykorzystania teatru Kamishibai w pracy nauczyciela (ki). Będzie to solidna dawka praktycznych pomysłów na przeprowadzenie zajęć z teatrzykiem w roli pomocniczej lub głównej. Oprócz tego na uczestników czeka część praktyczna, w której wykorzystają różne pomoce do tworzenia fabuły oraz zrobią swoje butai, czyli tekturową skrzyneczkę na własne karty opowieści.

*Kamishibai (kami = papier, shibai = sztuka) to japoński teatr ilustracji. Magiczna skrzynka butai z kartami, które pozwalają każdemu snuć opowieść tak, jak ją czuje. Wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania - głównie dla dzieci.

Odbiorcy: nauczycielki (le) edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczynie (cy) świetlicy szkolnej, bibliotekarki (rze) szkolni.

Czas trwania: 2,5 godziny.

Koszt: bezpłatne.

Zapisy: należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres edukacja@bramapoznania.pl.

Udział w warsztacie będzie potwierdzony przez e-mail od organizatora.

Formularz zgłoszeniowy: http://bramapoznania.pl/event/129

Zobacz bramapoznania.pl