Na grafice okładka książki Hydropolis.

Co się wydarzy, gdy jeden z najpopularniejszych autorów powieści kryminalnych i przygodowych napisze książkę dla dzieci? Najmłodsi (i nie tylko) czytelnicy dostaną historię, która nie pozwoli im się od niej oderwać do ostatniej strony! O swojej najnowszej książce "Hydropolis" Zygmunt Miłoszewski opowie podczas spotkania autorskiego w dn. 1 grudnia w poznańskiej kawiarni Kahawa. Kawa i Książka.

"Hydropolis" to historia Leonarda, zwanego przez wszystkich Elkiem, jedenastoletniego mieszkańca Drugiej Kolonii Podwodnej. Świat Elka jest miejscem pełnym nakazów i zakazów, które ograniczają mieszkańców, ale jednocześnie zapewniają im potrzebne, a wręcz konieczne, poczucie bezpieczeństwa. Codzienne życie bohatera, z pozoru nie tak różne od tego naszego - na powierzchni, toczy się jednak pod dyktando Uniwersalnych Zasad Bezpieczeństwa i wszechmocnych Inżynierów. Wszyscy muszą przestrzegać określonych reguł - w przeciwnym razie zginą.

 Dlaczego więc pewnego dnia Elek otrzymuje wiadomość o tym, że musi uciekać? Czy kolonii - lub jemu samemu - grozi niebezpieczeństwo? Czyje zapewnienia okażą się prawdziwe? Czy chłopiec podejmie ryzyko, by dowiedzieć się, czy istnieje alternatywna, być może lepsza, rzeczywistość? Pełna humoru, fantastycznych światów i nieprzewidzianych wydarzeń historia nie pozwoli ci się oderwać już od pierwszej strony! Książka została napisana z myślą o dzieciach w wieku 9-12, ale sprawdzi się zarówno dla trochę starszych jak i młodszych czytelniczek i czytelników. Zadziorna, wizjonerska, futurystyczna, choć ze szczyptą retro - taka jest nowa opowieść Zygmunta Miłoszewskiego.

Wstęp wolny.

opr.sw