Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia.

Po dwuletniej przerwie powraca festiwal Przyroda Warta Poznania. W imieniu Okręgu Wielkopolskiego ZPFP oraz gości festiwalu, zapraszamy w sobotę 21 stycznia 2023 do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, ul. Wodna 27, sala audiowizualna na 2 piętrze. Wstęp wolny. Jeśli cenicie piękno przyrody, na pewno znajdziecie coś dla siebie. W tym roku, prelegenci zabiorą nas w fotograficzną podróż po stronach bliskich i dalekich, od dalekiej północy, po południowe krańce naszej planety.

Na dobry początek, członkowie Okręgu Wielkopolskiego ZPFP przygotowali dla Was wystawę oraz pokazy multimedialne. Ich tematem przewodnim jest miejsce bliskie naszym sercom, a mianowicie Dęby Rogalińskie.

Następnie, Mikołaj Arndt podzieli się wrażeniami z rowerowo-fotograficznej wyprawy dookoła Morza Bałtyckiego.

Aleksandra Nowaczyk i Tomasz Buczko opowiedzą o wspólnej wyprawie w dolinie rzeki Rapa, płynącej przez dzikie tereny Parku Narodowego Sarek, w szwedzkiej Laponii.

Następnie czeka nas godzinna przerwa na zebranie sił przed popołudniową dawką festiwalowych emocji.

Po przerwie wystąpią Łukasz Boch i Marcin Baranowski. Fotografowie znani pod kolektywną nazwą Elizjum BB pozwolą nam zobaczyć i usłyszeć czym jest dla nich istota piękna.

Wojciech Nawrocki przybliży nam strony tyleż dalekie, co zachwycająco piękne. Owoce jego wyprawy do Georgii Południowej, gdzie podpatrywał przyrodę strefy konwergencji antarktycznej, naprawdę warto zobaczyć!

Na koniec Piotr Piznal i Piotr Fisher Rosiński uraczą nas efektami swojego projektu Życie w Dolinie Odry. Pokazowi towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo przez autorów fotografii. Szykujcie się na ucztę dla oczu i uszu

Program tegorocznego festiwalu Przyroda Warta Poznania

10:00 Otwarcie Festiwalu, otwarcie wystawy Dęby Rogalińskie, prezentacja Wielkopolskiego Parku Narodowego
11:00 Mikołaj Arndt - "Rowerem na zdjęcia - dookoła Bałtyku"
12:00 Aleksandra Nowaczyk, Tomasz Buczko - "Rapadalen - dolina rzeki nieujarzmionej"
13:00 - 14:00 Przerwa obiadowa
14:00 Elizjum - Boch i Baranowski - "Istota Piękna"
15:00 Wojciech Nawrocki - "Georgia Południowa. Dzika przyroda na granicy antarktycznej strefy konwergencji."
16:00 Piotr Piznal i Piotr Fisher Rosiński - Projekt "Życie w Dolinie Odry" - prezentacja zdjęć z muzyką graną na żywo przez autorów pokazu.

Zobacz https://www.zpfp.pl/przyroda-warta-poznania-2023/