Kino Muza

Opis

Kino Muza działa od 1908 roku - zostało otwarte pod nazwą "Theater Apollo". W 1910 roku przybrało nazwę "Colosseum", w 1934 "Europa", 1935 "Świt", w 1940 "Zentral Lichtspiele", w 1945 "Wolność" i od lat 50-tych "Muza".

Od 2008 roku Kino Muza prowadzone jest przez Estradę Poznańską, czyli instytucję kultury i rozrywki, która działa w centrum Wielkopolski już od 65. lat. Kino jest również jednym z najważniejszych obiektów kulturalnych w Polsce, należących do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, a także europejskiego programu Europa Cinemas.

W roku 2019 Kino Muza przeszło gruntowną przebudowę, której efektem jest nowoczesny trzysalowy obiekt o najwyższym standardzie projekcji filmowych. Nowe wnętrza nawiązują do tradycji oraz historii kina, a każda z sal zachowuje swój indywidualny charakter. Przestrzeń jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W okresie letnim na kinowym tarasie odbywają się również pod gołym niebem seanse silent cinema z wykorzystaniem słuchawek. Wejście do kina zdobi replika neonu zaprojektowanego przez Ryszarda Kulma w latach 60. XX wieku, który wisiał w tym miejscu do lat 90. Wykonała ją ta sama pracownia neonowa Piotra Heinze, która stworzyła pierwowzór.

W holu kina znajduje się bar/kawiarnia

Ilość sal

3 sale - 251 miejsc

Opcje

Rezerwacja biletów i informacja o repertuarze:

 tel. 61 852 34 03, muza@kinomuza.pl

Kasa czynna

Poniedziałek - piątek od 14:00, sobota - niedziela 30 min. przed pierwszym seansem. Kasa czynna do rozpoczęcia ostatniego seansu

Wróć do listy

sieci społecznościowe