Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na zdjęciu członkowie zespołu.

Piotr Lemańczyk Electric Band - koncert PRZENIESIONY NA INNY TERMIN

2022-01-15 ( sobota )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Z przyczyn niezależnych od klubu i zespołu koncert odbędzie się w innym terminie - w nowym sezonie koncertowym. Za zmianę przepraszamy! Zwrot biletów możliwy jest w punktach ich zakupu. Osoby, które kupiły bilety w serwisie Bilety24.pl otrzymają zwrot automatycznie, taką samą drogą, jaką była dokonana płatność.

Koncert promujący najnowszą płytę elektrycznego tria Piotra Lemańczyka - jednego z najważniejszych i najciekawszych polskich basistów jazzowych.

W "Boost Time" Piotr Lemańczyk powraca do gitary basowej, po ponad dziesięcioletniej przerwie. Zainspirowany sześciostrunowym elektrycznym basem, skomponował muzykę, która stała się dopełnieniem jego wcześniejszej działalności. Eksplorując brzmienia  "nieakustycznych" instrumentów, uzupełnia i znacznie poszerza możliwości artystycznej wypowiedzi. "Uwielbiam wiele gatunków muzycznych, ale nie chcę zamykać się w żadnym z nich" - podkreśla lider. Projekt brzmieniowo odwołuje się do najwybitniejszych twórców tego gatunku. Słychać tu echa Allana Holdswordha, "Bitches Brew" Davisa, Chick Corea Electric Band, czy nawiązanie do twórczości najwybitniejszych polskich kompozytorów XX w. Szlachetna harmonia, kultura dźwięku i cała gama nastrojów dają muzyce bardzo  indywidualny rys i stanowią o wyjątkowości tej muzyki. Do projektu zostali zaangażowani muzycy młodego pokolenia, którzy mimo młodego wieku, mają w swym dorobku znaczące wyróżnienia i nagrody artystyczne. To wszechstronni, wybijający się muzycy, mający silny wpływ na to, co aktualnie dzieje się na młodej polskiej scenie jazzowej.

A tak o albumie "Boost Time: mówi Piotr Lemańczyk:
- Niniejsza płyta jest projektem, w którym powracam do świata gitary basowej po ponad dziesięcioletniej przerwie. Zainspirowałem się sześciostrunowym basem. Pozwala mi on w pełniejszy sposób wypowiedzieć się artystycznie. Muzyka zawarta na tym albumie jest uzupełnieniem, poszerzeniem wizji i chęcią poruszania się po odmiennych, jakże ciekawych rejonach muzyki jazzu. To zaszczyt i wielka przygoda. Miłego odbioru

Piotr Lemańczyk - gitary basowe, Marcin Wądołowski - gitary, Tomasz Łosowski - perkusja

Bilety - 55 zł.

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi od 15 grudnia przepisami epidemicznymi, do otwartej sprzedaży przeznaczone jest jedynie 30 proc. biletów. Pozostałe 70 proc. mogą kupić jedynie osoby zaszczepione. Kupując bilet z puli dla zaszczepionych wyrażasz zgodę na zweryfikowanie przy wejściu na koncert ważności certyfikatu szczepień. Brak ważnego certyfikatu spowoduje odmowę wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.
Każda osoba wchodząca na koncert musi przy wejściu pozostawić czytelnie wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia.

Odmowa pozostawienie oświadczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkować będzie brakiem możliwości wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/