mała niebiesk rysunek postaci dziecka unoszącego się na białym tle

Pierwsza edycja poznańskich warsztatów terapeutycznych LEGO z Fantazją dla dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu, nieuleczalnymi oraz niepełnosprawnością.

Przez dwie godziny, kilkudziesięciu podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja puści wodze fantazji i będzie konstruować bajkowe budowle, pojazdy czy postacie z tysięcy klocków LEGO pod okiem instruktorów i wolontariuszy. Po zajęciach zaprosimy dzieci na mały poczęstunek, a na pożegnanie każdemu uczestnikowi wręczymy torbę z upominkami. 

Od 20 lat Fundacja Dziecięca Fantazja spełnia marzenia dzieci zmagających się z chorobami nieuleczalnymi, zagrażającymi życiu, jak również z niepełnosprawnością spowodowaną wadami wrodzonymi czy genetycznymi. Dotychczas spełniliśmy już 10000 wyjątkowych marzeń. Działalność Fantazji to także wsparcie socjalne dla najbardziej potrzebujących rodzin oraz organizacja różnego rodzaju warsztatów, wydarzeń i gal, na które zapraszamy Podopiecznych z całej Polski, a od 2022 , także pozostające pod naszą opieką dzieci uchodźców z Ukrainy.

Jednorazowo w warsztatach bierze udział od 20 do 100 dzieci. Uczestnicy siadają przy stołach z przygotowanymi stanowiskami, na których leżą tysiące klocków Lego lub Duplo. Warsztaty terapeutyczne Lego trwają 2 godziny. Jest to autorski program edukacyjny rozwijający umiejętności społeczne i komunikacyjne, zawierający elementy rehabilitacji i usprawniania motoryki małej oraz umiejętności sensorycznych, kontaktów interpersonalnych i relacji społecznych, prowadzony jest przez wykwalifikowanych instruktorów. Projekt skierowany jest do najbardziej potrzebujących dzieci oraz rodzin, które nie mogłyby sobie pozwolić na uczestnictwo w podobnych warsztatach i wydarzeniach, mają ograniczone możliwości korzystania z zajęć integracyjno-rehabilitacyjnych we własnym zakresie. Naszym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci z różnymi chorobami i niepełnosprawnością, wyrównywanie barier i możliwości dostępu do zajęć rozwijających, niwelowanie wykluczenia społecznego spowodowanego chorobą, ułomnością, niepełnosprawnością oraz integrowanie uczestników w społeczeństwie. 

Więcej o fundacji można znaleźć na stronie internetowej www.f-df.pl