Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na szarym tle logo Domu Bretanii.

Przechadzka po zabytkowych paryskich cmentarzach - wykład online Hanny Zawronko-Olejniczak

2020-11-09 ( poniedziałek )
18:00
Dom Bretanii, Stary Rynek 37, Poznań

Przechadzka po zabytkowych paryskich cmentarzach Père-Lachaise i Montmartre - wykład Hanny Zaworonko-Olejniczak z cyklu ,,Paryż - spotkania z historią najsłynniejszego miasta świata"

Cmentarze są miejscem hołdu emigracji polskiej dla zmarłych z dala od ojczyzny. Hanna Zaworonko-Olejniczak, mieszkająca od 35 lat w Paryżu fotografka, dokumentalistka, autorka m. in. albumu "Groby Polskie na cmentarzach paryskich" a także działaczka emigracyjna, propagatorka historii i kultury polskiej we Francji, zabierze nas na spacer po dwóch najbardziej znanych paryskich cmentarzach, gdzie są pochowani Polacy oraz wiele ważnych postaci historycznych.

Link do wykładu (ZOOM) - dostępny w czasie rzeczywistym prelekcji, tj. w dn. 09.11 od godz. 18.30.

Wykład odbędzie się online za pośrednictwem aplikacji ZOOM.US pod linkiem. Warto wcześniej zainstalować sobie na komputerze/telefonie aplikację Zoom (pobierz TUTAJ) i utworzyć sobie konto, aby w momencie rozpoczęcia wykładu móc z niej korzystać po kliknięciu w powyższy link. Jeśli nie masz aplikacji Zoom, możesz też obejrzeć wykład z poziomu Twojej przeglądarki internetowej, wystarczy po kliknięciu powyższego linku anulować wyskakujące okienko uruchamiające aplikację ZOOM i wybrać opcję "Join from your browser". Aby dołączyć do spotkania w oknie przeglądarki internetowej, należy wtedy nadać sobie jakieś imię/pseudonim i potwierdzić, że nie jest się robotem (Captcha code).

Nagranie spotkania będzie udostępnione potem przez tydzień na fanpage'u Domu Bretanii na Facebooku.

_
opr.LT