Prywatna Szkoła Podstawowa MIESZKO w Poznaniu

Opis

Prywatna Szkoła Podstawowa MIESZKO w Poznaniu proponuje nauczanie w kameralnych zespołach klasowych (do 16 uczniów) z dobrze przygotowaną kadrą pedagogiczną. Szkoła dysponuje własnym budynkiem dydaktycznym w spokojnej dzielnicy Poznania oraz nową salą gimnastyczną, boiskiem sportowym i salą do judo. Uczniowie klas 1 - 3 korzystają z nauki płytwania w Termach w Tarnowie Podgórnym dokąd zawożeni są szkolnym autobusem. Szkoła oferuje pomoc psychologiczno-pedagogiczną realizowaną przez zatrudnionego w szkole pedagoga i psychologa. Do tradycji szkoły wszedł realizowany corocznie Projekt MIESZKO, który przybliża uczniom sylwetkę Patrona, ale także pozwala poznać przeszłość i teraźniejszość miejsca, w którym uczniowie żyją i uczą się. W szkole działa świetlica, która czynna jest w godzinach od 7.00 - 17.00. Szkoła gwarantuje bezpieczeństwo uczniom poprzez zatrudnienie agencji ochrony oraz system zabezpieczeń przy wejściu do budynku.

Dyrektor

mgr Roman Mis

Uprawnienia

Szkoła prywatna o uprawnieniach szkoły publicznej.

Dojazd

Komunikacja publiczna: tramwaje - ul. Grunwaldzka przystanek Stadion Miejski i 5 min. spaceru; autobusy - ul. Bułgarska przystanek"Marszałkowska". Przed budynkiem szkoły parking samochodowy (przywóz/odbiór).

Historia szkoły

Szkoła działa od 1 września 2014 roku. W roku szkolnym 2019/2020 mury szkoły opuścił pierwszy rocznik absolwentów, którzy naukę w Szkole MIESZKO rozpoczęli od poziomu klasy czwartej. W egzaminie ósmoklasisty absolwenci osiągnęli średni wynik dla szkoły ze wszystkich przedmiotów 74,33%. Do egzaminu przystąpiło 10 uczniów klasy ósmej.

Profile

Szkoła o profilu ogólnym. Przyjmuje także uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Języki obce

Od klasy pierwszej uczniowie uczą się dwóch języków: języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo i języka hiszpańskiego w wymiarze jednej godziny tygodniowo w klasach 1 - 3 i dwóch godzin tygodniowo w klasach 4 - 8.

Koła zainteresowań

Szkoła oferuje zajęcia w ramach następujących kół zainteresowań: informatyczne, plastyczno-techniczne, muzyczno-teatralne, sportowe, szachowe. Uczniowie mogą również uczestniczyć w zajęciach z robotyki.

Wróć do listy

sieci społecznościowe