Fotoplastykon

AKCJA: Fotoplastykon

Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich, którzy w prywatnych zbiorach przechowują pamiątki, zdjęcia lub dokumenty związane z Fotoplastykonem Poznańskim, a także wszelkie stereofotografie.

A może odwiedzaliście Państwo Fotoplastykon w jego poprzednich lokalizacjach? Chętnie poznamy wspomnienia związane z historią tego urządzenia. Zapraszamy do podzielania się nimi!

Z zebranych materiałów chcielibyśmy stworzyć kolekcję stereofotografii, którą będzie można obejrzeć w Fotoplastykonie Poznańskim, a dodatkowe zeskanowane obiekty złożą się na cyfrowy zbiór wzbogacający wystawę.

Dla właścicieli najciekawszych pamiątek przewidujemy nagrody w wysokości 1000 zł, 800 zł i 500 zł, nagrody książkowe, a także zaproszenia na kolejne wystawy w Fotoplastykonie Poznańskim.

Zbiórka materiałów rozpocznie się 15 lipca 2021 roku i potrwa do 15 listopada 2021 roku.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi prosimy o zeskanowanie obiektów we własnym zakresie lub ich sfotografowanie i przysłanie mailem na adres edukacja@wm.poznan.pl wraz z wypełnioną kartą udziału w akcji.

W przypadku obiektów trudnych do zeskanowania lub niemożności wykonania skanu lub fotografii prosimy o kontakt telefoniczny - pomożemy!

Szczegółowe informacje o zbiórce pamiątek można uzyskać pod numerami telefonu: 61 854 07 68 oraz  61 854 07 61 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15).

Załączniki


------------------------------

Bieżąca wystawa:

Zatrzymane w kadrowym kadrze. 100 lat targów w Poznaniu

Snapshots Frozen in Time: A Century of Poznań Trade Fairs

1.10.2021-31.01.2022

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00

sobota: 10.00 - 17.00

niedziela: nieczynne

Ceny biletów:

normalny: 5 zł

ulgowy: 2 zł

grupowy: 20 zł

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej oraz Poznańską Złotą Kartę

ZałącznikiWywiady z cyklu "Świat w 3D"

Cykl wywiadów z osobami związanymi z Fotoplastykonem Poznańskim - miłośnikami fotografii i stereofotografii w szczególności, zabytkowych urządzeń i starych mechanizmów.

Antoni Rut I Antoni Rut Artysta, fotograf, malarz, kurator wystaw, w latach 1982-2005 prowadził Galerię Fotografii Fotoplastykon w Poznaniu
Tomasz Zabór Tomasz Zabór Stolarz z 40-letnim doświadczeniem w zawodzie, dokonał renowacji Fotoplastykonu po nabyciu go przez Wydawnictwo Miejskie Posnania
Georgi Gruew Georgi Gruew Pierwszy kurator wystaw w Fotoplastykonie Poznańskim działającym przy Galerii Miejskiej "Arsenał" w Poznaniu
Tomasz Bielawski Tomasz Bielawski Członek Polskiego Klubu Stereofotografii i Międzynarodowego Towarzystwa Stereoskopowego oraz największy kolekcjoner stereofotografii w Polsce
Borys Wasiuk Borys Wasiuk Współzałożyciel Polskiego Klubu Stereoskopowego, dokonuje renowacji archiwalnych zdjęć i przeróbek zdjęć 2D na 3D