Wydawnictwo Miejskie Posnania to unikatowa oficyna i centrum informacji kulturalnej - stworzona z myślą o poznaniakach, ich gościach i turystach. Popularyzujemy wiedzę o historii miasta, jego wybitnych mieszkańcach, zabytkach, wydarzeniach, urbanistyce i architekturze.

Zajmujemy się publikowaniem książek o Poznaniu (albumów, przewodników, biografii, wydawnictw dla dzieci i in.) oraz projektowaniem oficjalnych pamiątek miejskich. Szerokie spektrum tematyczne harmonijnie łączymy z wysokim poziomem merytorycznym i edytorskim. Zrealizowane przedsięwzięcia wyznaczyły Wydawnictwu ważne miejsce na kulturalnej mapie Poznania.

"Kronika Miasta Poznania" koncentruje się przede wszystkim na przeszłości: zaprasza czytelników do wędrówek po poznańskich dzielnicach, przypomina postacie, które wypełniały je życiem, przywołuje wydarzenia kształtujące i zmieniające oblicze miasta.

Portal "Biuletyn Miejski" towarzyszy poznańskiej współczesności: politycznej i społecznej. Informuje zarówno o działaniach samorządu, jak i o inicjatywach obywatelskich.

Informator "POZnan*" każdego miesiąca trafia do tysięcy mieszkańców Poznania, aby zaanonsować ważne wydarzenia kulturalne, gospodarcze, sportowe, powiadomić o realizowanych inwestycjach, remontach, osiągnięciach mieszkańców Poznania w różnych dziedzinach życia.

"Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny »IKS«" towarzyszy poznaniakom w ich artystycznych wędrówkach po mieście, co miesiąc obszernie zapowiada wydarzenia kulturalne odbywające się w Poznaniu: festiwale, wystawy, koncerty, spektakle, projekcje, wykłady, dyskusje... Rekomenduje to co najlepsze.

Portal kulturapoznan.pl codziennie publikuje wiadomości na temat wydarzeń ze świata kultury, a także na gorąco zapowiada, relacjonuje i recenzuje imprezy kulturalne, w których warto uczestniczyć.

W wirtualnym muzeum historii Poznania CYRYL udostępniamy kilkadziesiąt tysięcy zdigitalizowanych fotografii, pocztówek, map, plakatów i dokumentów archiwalnych, stanowiących cenne świadectwa życia kulturalnego i społecznego miasta.

W Centrum Informacji Kulturalnej informujemy, co aktualnie dzieje się w Poznaniu, zaopatrzyć się można w nim również w bilety na najciekawsze wydarzenia kulturalne oraz poznańskie pamiątki i publikacje poświęcone Poznaniowi.

Prowadzimy również działania edukacyjne - szczególnie bogatą ofertę kierujemy do dzieci.

Lubimy Poznań i mamy nadzieję, że Państwo też go polubicie. Zapraszamy do poznawania miasta z nami.

Załączniki


Katalog publikacji 2018

Załączniki


Katalog pamiątek miejskich

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej