Magdalena Warkoczewska

Magdalena Warkoczewska:
Kronika Miasta Poznania w formule w jakiej ukazuje się od 1990 roku jest pismem, które stara się utrzymać zarówno wysoki poziom naukowy, jak i czytelniczą atrakcyjność. Tematy wiodące, którym poświęca się kolejne numery uzupełniają luki w historiografii. Często wiążą się także z aktualnymi rocznicami (śmierć Karola Marcinkowskiego, powstanie hymnu narodowego). Powstają wówczas opracowania lub choćby przyczynki do dalszych badań nad tymi problemami. Numery, takie jak Mury miasta czy inne, np. poświęcone dzielnicom (Chwaliszewo, Śródka) przywracają pamięć o takich ważnych miejscach, które przez wieki historii lub niefortunne decyzje administracyjne utraciły swoje znaczenie.
O czytelniczej atrakcyjności pisma decyduje też w znacznym stopniu szata graficzna, staranne opracowanie okładki prof. Grzegorza Marszałka i ilustracje wewnątrz numerów. Redakcja dąży do tego, aby wszystkie artykuły były w miarę możliwości bogato ilustrowane materiałem ikonograficznym mało lub zupełnie nieznanym.
Historyk sztuki. Ur. w Okocimiu, woj. tarnowskie. Przez wiele lat pracowała w Muzeum Historii Miasta Poznania, przechodząc przez wszystkie stopnie kariery muzealnej do kierownika włącznie. Dotąd opublikowała m.in. Malarstwo i grafika epoki romantyzmu w Wielkopolsce, Widoki starego Poznania, Poznań na starej fotografii, Pocztówki z widokami starego Poznania, Poznań wczoraj oraz album Portret miasta - Poznań w malarstwie i grafice.

sieci społecznościowe