Miejska Pracownia Urbanistyczna

Strona Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przedstawia plany ogólnego zagospodarowania przestrzennego Poznania.

Na górze strony są Aktualności - tu możesz zobaczyć, jakie plany zagospodarowania przestrzennego są w trakcie realizacji. Możesz też przeczytać o nowych uchwalonych planach.

Poniżej znajdują się informacje o tym, czym zajmuje się Miejska Pracownia Urbanistyczna. Informacje są podzielone na bloki tematyczne: "O pracowni", "Plany", "Studium", "O planowaniu".

W bloku "O pracowni" dowiesz się najważniejszych informacji o Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Znajdziesz informacje o zespole i dane kontaktowe do MPU.

W bloku "Plany" możesz przeczytać, jaki jest cel planów zagospodarowania przestrzennego, jakie plany są w opracowaniu, a jakie zostały uchwalone.

W bloku "Studium" dowiesz się, czym jest Studium i w jaki sposób bada możliwości rozwoju przestrzennego miasta.

W bloku "O planowaniu" możesz przeczytać prognozę przyszłości rozwoju miasta. Znajdziesz w nim formularze do pobrania.

Pod blokami informacji znajduje się interaktywna mapa planów, które są opracowywane lub czekają na realizację. Jeśli klikniesz w wybrany plan, wyświetlą się jego szczegółowe informacje.

Poniżej są małe obrazki, które przekierowują na przydatne strony związane z urbanizacją, np. "Izba Architektów", "Stowarzyszenie Architektów Polskich", "Towarzystwo Urbanistów Polskich", "Smart City Poznan", "Geopoz".

W bloku u dołu strony znajduje się stopka, która zawiera linki m.in. do:

  • strony głównej miasta,
  • deklaracji dostępności,
  • polityki cookies.

Znajdziesz tam też informacje o wykonawcy systemu, o zasadach i warunkach wykorzystania otwartych danych, a także dane kontaktowe: numer telefonu i adres e-mail.

W prawej części stopki znajdziesz strzałkę, po kliknięciu w którą zawsze powrócisz na górę strony.

Informacje z tej strony możesz czytać w telefonie komórkowym.

Czas trwania: 02:20