Koordynator/ka wolontariatu wytchnieniowego w Stowarzyszeniu Mudita

Stowarzyszenie Mudita ul. Jaracza 24/31, 31-216, Kraków

Stowarzyszenie Mudita szuka koordynatorek/ koordynatorów lokalnych do programu Wolontariatu Wytchnieniowego Opieka nad bliską osobą z niepełnosprawnością to całodobowa praca, która nigdy się nie kończy. W takich rodzinach codzienna logistyka staje się o wiele trudniejsza, a zwyczajne czynności - jak np. zakupy czy załatwienie sprawy urzędowej - mogą być prawdziwym wyzwaniem. My natomiast wierzymy, że odpoczynek jest prawem człowieka. Z potrzeby wsparcia rodzin z niepełnosprawnościami narodził się pomysł Wolontariatu Wytchnieniowego. Wystarczy zaledwie kilka godzin w miesiącu, żeby dać drugiej osobie bezcenny czas na odpoczynek, spokojne wypicie kawy czy rozmowę z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Nasi wolontariusze pomagają w opiece nad dzieckiem lub innym bliskim z niepełnosprawnością. Mogą również wesprzeć rodzinę w codziennych czynnościach takich, jak umycie okien czy wyręczenie w zakupach. Kogo szukamy? Szukamy osób, które nie boją się kontaktu z drugim człowiekiem i chciałyby koordynować program wolontariatu na terenie swojego województwa. W ramach projektu łączymy rodziny i wolontariuszy z całej Polski. Szacuje się, że w Polsce żyje nawet 5 milionów osób z niepełnosprawnościami - potrzeby są więc ogromne. Aby móc skutecznie wspierać rodziny w całym kraju, potrzebujemy lepszej koordynacji - potrzebujemy CIEBIE! Czym będziesz się zajmować? - Twoim zadaniem będzie łączenie rodzin z chętnymi wolontariuszami, a także promocja projektu - pozyskiwanie nowych wolontariuszy i rodzin lokalnymi kanałami na terenie Twojego województwa. - Ważne jest również, by dbać o regularny kontakt z rodziną, informacje zwrotne, motywowanie wolontariuszy i odpowiadanie na ich bieżące potrzeby. Spokojnie - we wszystkim Ci pomożemy! Co oferujemy? - Zapewniamy umowę wolontariacką i wystawiamy potrzebne zaświadczenia. - Dla naszych wolontariuszek i wolontariuszy organizujemy szkolenia oraz wyjazdy integracyjne. - Możesz zrealizować u nas staż, praktyki studenckie lub wolontariat pracowniczy. - Zadbamy o dokładne wdrożenie Cię w nasz system pracy, wsparcie w bieżących trudnościach, a także o współpracę z działem promocji i socialmediów, żeby usprawnić realizację programu. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia na adres: wolontariat@stowarzyszeniemudita.pl

Animatorki i Animatorzy dla dzieci przebywających na Poznańskich Targach

ul. Za Groblą 6/8, 61-860 Poznań

Poszukujemy chętnych wolontariuszy/szek - animatorek i animatorów, którzy zechcieliby prowadzić działania dla osób z Ukrainy przebywających na Targach Poznańskich. Spotkania trwają od 45 minut do godziny. Poszukujemy wolontariuszy/szek, które według własnego pomysłu zorganizują zajęcia plastyczne, ruchowe, muzyczne, ćwiczenia fizyczne lub inne kreatywne formy rozrywki dla tamtejszej społeczności. Czas i częstotliwość spotkań ustalane będą elastycznie w zależności od dostępności prowadzących.

Pomoc materialna dla uchodźców z Ukrainy / Material aid for refugees from Ukraine

Arena Poznań, ul. Stanisława Wyspiańskiego 33, 60-751 Poznań

Lalafo zajmuje się nowoczesną formą pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki portalowi Lalafo, potrzebujący mogą za darmo otrzymać pomoc materialną, wybierając te konkretne przedmioty, które są im najbardziej potrzebne. Następnie, są one za darmo dostarczane na terenie Poznania.

Na chwilę obecną najbardziej potrzebne są:

 • pampersy
 • wózki dziecięce
 • zabawki
 • torby, plecaki i paski
 • ręczniki, pościel i koce
 • garnki, talerze i inne przedmioty używane w kuchni.

Dary można przekazać do centrum zbiórki Lalafo na poznańskiej Arenie. Jest ono czynne od poniedziałku do soboty, w godzinach 9:00-18:00.

Prosimy, aby przekazywane dary były nowe lub w dobrym stanie. Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

[ENGLISH]

Lalafo is engaged in a modern form of helping refugees from Ukraine. Thanks to the Lalafo platform, those in need can receive material aid for free, by choosing those specific items that they need most. Then, they are delivered for free in Poznań.

At the moment the most needed are:

 • pampers;
 • prams / strollers for children;
 • toys bags, backpacks, belts;
 • towels, bed linen, blankets;
 • pots, plates and other kitchen stuff.

Donations can be delivered to the Lalafo collection centre at the Poznań Arena. It is open from Monday to Saturday, from 9:00 am to 6:00 pm.
We ask that donated gifts to be new or in good condition. Thank you for all your help.