plakat

Teatr #NaWolnym

2019-08-16 ( piątek ) – 2019-08-25 ( niedziela )
Urząd Miasta Poznania, Wolny Dziedziniec, pl. Kolegiacki 17, Poznań

Druga połowa sierpnia to czas, gdy do Poznania przyjadą najlepsi aktorzy z całej Polski.

Cykl spektakli rozpocznie się w piątek (16.08) - tego dnia będzie można zobaczyć kultowy monodram "Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego"
w wykonaniu Jana Peszka. Dzień później, w sobotę, na scenie pojawią się soliści Teatru Muzycznego, którzy w przedstawieniu "Bodo... tanga" przypomną najpiękniejsze piosenki Eugeniusza Bodo. Weekend zakończy "Tuwim dla dorosłych" - teatralny koncert oparty na twórczości Juliana Tuwima w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w  Gdyni. To pierwszy pokaz tego spektaklu poza Trójmiastem.

W tygodniu 19-25 sierpnia poznaniacy będą mogli obejrzeć również "Klub samotnych serc Portofino", czyli opowieść o miłości ułożoną z polskich przebojów lat 50. i 60., które zaśpiewają aktorzy z Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. We wtorek, 20.08, na scenie pojawi się Krystyna Janda, która wcieli się w rolę wielkiej divy operowej w spektaklu "Maria Callas. Master Class".

Dzień później Teatr Polski we Wrocławiu przedstawi swoją najnowszą premierę, "Filadelfijską Opowieść" - klasyczną amerykańską komedię romantyczną. Wrocławskich aktorów będzie można też oglądać w czwartek, (22.08), gdy Teatr Komedia wystawi na Wolnym Dziedzińcu "Pomoc domową" - jedną z najczęściej granych na świecie fars.

W przedostatni weekend sierpnia aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi zaprezentują poznaniakom "Pamięć wody" - tragikomiczną opowieść o trzech siostrach, które przyjeżdżają do rodzinnego domu na pogrzeb matki. W sobotę (24.08) na scenie pojawi się Andrzej Seweryn z monodramem "Szekspir Forever!", a dzień później Teatr Muzyczny w Poznaniu  (z gościnnym udziałem Danieli Popławskiej) wystawi "Kwartet".

Spektakle dla dzieci #NaWolnym

Wakacje #NaWolnym to także wydarzenia specjalnie dla dzieci. Pierwsze z nich odbędzie się już 14 lipca - o godz. 16.30 Teatr Fuzja wystawi tam "Pograjki" - spektakl dla najmłodszych. Tydzień później młodzi poznaniacy będą mogli obejrzeć perypetie Jasia i Małgosi w wykonaniu aktorów Fabryki Kultury.

17 sierpnia (sobota) w samo południe Teatr Animacji w Poznaniu pokaże "Nowe szaty króla", a dzień później aktorzy Studia Teatralnego Blum wystawią "Byczka Fernando". 24 sierpnia najmłodsi poznaniacy będą mogli zobaczyć "Chodź na słówko 2" - spektakl Maliny Prześlugi w wykonaniu aktorów Centrum Sztuki Dziecka.

Bilety na spektakle zarówno dla dzieci, jak i dorosłych będą kosztować 5 zł. Bilety na sierpniowe przedstawienia będą dostępne od 1 lipca w Centrum Informacji Kulturalnej przy pl. Wolności oraz na bilety24.pl.

Program spektakli

Zobacz www.nawolnym.poznan.pl/